Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read MoreΕΟΚ | B’ Εθνική 2ος ΟΜ
Το Στρατώνι έκανε μια ιδιαίτερα σημαντική νίκη με το 76-60 επί της Καρδίτσας στον 2ο Όμιλο, καθώς κάλυψε και τη διαφορά του πρώτου αγώνα. Την έδρα του υπερασπίστηκε και ο Ερμής Λαγκαδά με το 66-62 επί του Ανατόλια. Μακριά από το σπίτι τους νίκησαν ο Ερμής Αγιάς με το 89-78 επί της Ευρώπης Πευκοχωρίου, αλλά και η ΧΑΝΘ με το 62-51 επί του Αίαντα Ευόσμου.
Τα αποτελέσματα
Ασπίδα Ξάνθης-Φίλιππος Βέροιας 75-62
Αγρίνιο-Πιερικός Αρχέλαος 81-56
Πολύγυρος-Καστοριά 71-90
Γέφυρα-Χαρίλαος Τρικούπης 61-54
Πευκοχώρι-Ερμής Αγιάς 78-89
Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ 51-62
Ερμής Λαγκαδά-Ανατόλια 66-62
Στρατώνι-Καρδίτσα 76-60
Οι αγώνες αναλυτικά:
Στρατώνι-Καρδίτσα 76-60
Διαιτητές: Παπαγερίδης, Δημάδης
Δεκάλεπτα: 13-6, 35-27, 51-44, 76-60
Στρατώνι (Χατζούλης, Mιχαηλίδης): Κελεσίδης 12 (2), Συμεών, Πονόπουλος, Κουντουραντζόγλου 2, Δελίδης 3 (1), Σουτζόπουλος 16 (2), Σαμαράς 6 (2), Φλιάτης Ι., Θωμαΐδης 4, Φλιάτης Γ. 2, Πολιτόπουλος 3 (1), Δασκαλόπουλος 28
Καρδίτσα (Ρουμελιώτης, Κομποδιέτας): Σκορδάς, Κουρέπης, Πανταζής 3, Λάκκας, Μαυρογιάννης 15, Παππάς Κ. 4, Πάσσας, Καμαριώτης 16 (3), Παπαδόπουλος 8, Τριχόπουλος, Θέος 12 (2), Παππάς Γ. 2
Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ 51-62
Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Γαζέτας
Δεκάλεπτα: 11-6, 24-24, 34-46, 51-62
Αίας Ευόσμου (Τσούρμας): Αμούντζιας, Τσιμπής 8 (2), Καδής 2, Δεληγιάννης 5 (1), Τσιαγκλάκανος 4 (1), Σπύρας 3 (1), Καραμανώλης 4, Δεμερτζής 4, Σικαλίδης 15 (3), Σεκαδάκης, Κόκκουρας 6
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 3 (1), Αμπατζάς 10 (2), Βλάχος 8 (1), Ελευθεριάδης 1, Ζιάκας 12 (2), Ερμείδης Π. 5 (1), Γεωργάκης 1, Παπαχρήστου, Μελίδης 4, Λευκαδίτης 18 (1), Ερμείδης Δ.
Πευκοχώρι-Ερμής Αγιάς 78-89
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν., Τσιρτσιμάλης
Δεκάλεπτα: 17-21, 44-48, 68-70, 78-89
Πευκοχώρι (Καραμανλής): Καραϊσκάκης 2, Σταύρου 6, Μουρατίδης 23 (4), Μαυρίδης 20, Γαρέζος 11 (3), Μητσάκης 13 (2), Λεμονάκης 3 (1)
Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Κόμματος 13 (2), Βαβάτσικος 20 (1), Ντάλος 2, Γκανέτσας 5 (1), Περρωτής 16, Τριανταφύλλου 14 (3), Γούλας 14 (1), Τσιαμπαλής 5
Ερμής Λαγκαδά-Ανατόλια 66-62
Διαιτητές: Τζίμα, Σιταρίδης
Δεκάλεπτα: 16-12, 32-31, 46-46, 66-62
Ερμής Λαγκαδά (Αμοιρίδης, Σπασέγκος): Καϊκλής 10 2, Ράπι, Γκαμούρας, Μάρουσιτς 17, Mήνου, Νώτης 3, Παρίτσης 13 (2), Πυλκούδης, Καμπέρης, Μέλλιος, Ελευθεριάδης 3, Καντάρκος 20 (1)
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης, Πρωτούλης 9, Βρεττάς 2, Σιώπης 10 (2), Γαλανίδης 11, Μπίλιος, Συμεωνίδης 7, Αζίζης, Σταματόγιαννης 2, Τζουβάρας, Βεργίνης 5, Κότσανος 15.
Ασπίδα Ξάνθης-Φίλιππος Βέροιας 75-62
Διαιτητές: Ξέρας, Καρακώστας
Δεκάλεπτα: 23-19, 42-32, 64-44, 75-62
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Καρανικολίδης 3 (1), Παπαδάκης 8 (1), Γρούδος 6, Τσιώγκας 3 (1), Στεφανίδης 14 (4), Καραμπίνης 1, Τσιαβές 11 (1), Αρβανιτάκης, Ασημάκης 14 (3), Παπαθανασίου, Μανδαλάκης 14 (1), Πετς 1
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τσιμίδης 3, Βάλλιος 11 (3), Παπαδόπουλος 10, Κοθράς 22, Σιόλογκας 3, Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης 9 (1)
Γέφυρα-Χαρίλαος Τρικούπης 61- 54
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου. Δεκάλεπτα: 21-22, 13-10, 12-9, 15-13
Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομήδας 7, Δανάκης 17 2, Βάσκος 3, Κολοκοτρώνης, Καζαμίας, Μυλωνίδης 19 (1), Βογιατζής 3 (1), Ταραμάς 3 (1), Ιατρίδης, Μπίσκας 6, Καρούζος 3
Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Ιωάννου 2, Βουρνάς 8 (2), Παπαδιονυσίου 4, Τοπουζίδης 3 (1), Μουράτογλου 6 (1), Σταυρόπουλος 17 (1), Παπαρέγκας 10 (1), Γεωργιάδης 4, Δημητρόπουλος
Πολύγυρος-Καστοριά 71-90
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ., Μελανίδης
Δεκάλεπτα: 22-25, 38-46, 63-70, 71-90
Πολύγυρος (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 3, Πετρίδης, Παπασαραφιανός 12 (4), Βούλγαρης, Χρηστίδης, Νησιώτης 23, Νούκαρης 29 (6), Ακριτίδης, Νίκιτς 3 (1)
Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 24 (6), Χονδρογιάννης, Ματενίδης, Απιδόπουλος 3, Ελευθεριάδης 17 (1), Μπέγος, Τερσενίδης 10, Τασιούδης 2, Τεπετίδης 2, Αντωνιάδης, Μπένας 16, Τσότσος 16 (1)
Αγρίνιο-Πιερικός Αρχέλαος 81-56
Διαιτητές: Κρεστενίτης, Τσακαλογιάννης
Δεκάλεπτα: 22-11, 47-30, 67-43, 81-56.
Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος 3, Μπερερής 9 (1), Σαπλαούρας, Τάσος 7, Πουρνάρας, Μπαρούχας 9 (1), Σταμούλης, Γκρέκας 12 (4), Μήτσου 16 (2), Γκόβας 24 (3), Μακρής 1.
Πιερικός Αρχέλαος (Παναγιωτόπουλος): Πολυχρόνης, Ταβαντζής, Καλτσουνάς, Γκογκίδης 8 (2), Καραγκιολίδης 13 (2), Χανέλλι, Τοπούζης 3, Κωνσταντινίδης 10, Τσιρογιάννης 10, Μπόζογλου, Τζιοβάρας, Παπαμιχαήλ 12.
Η βαθμολογία (Σε 20 αγώνες)
1. Καστοριά 39 (19-1)
2. Καρδίτσα 34 (14-6)
3. Ερμής Αγιάς 34 (14-6)
4. Πευκοχώρι 32 (12-8)
5. Αγρίνιο 31 (11-9)
6. Ερμής Λαγκαδά 31 (11-9)
7. Ανατόλια 31 (11-9)
8. Στρατώνι 31 (12-9)
9. Γέφυρα 30 (10-10)
10. Ασπίδα Ξάνθης 29 (9-11)
11. Χαρίλαος Τρικούπης 29 (9-11)
12. ΧΑΝΘ 27 (6-15)
13. Πολύγυρος 27 (7-13)
14. Φίλιππος Βέροιας 26 (6-14)
15. Πιερικός Αρχέλαος 25 (5-15)
16. Αίας Ευόσμου 24 (4-16)
Η επόμενη αγωνιστική (21η, 5/3)
Πιερικός Αρχέλαος-Πολύγυρος
Καστοριά-Πευκοχώρι
Ερμής Αγιάς-Γέφυρα
Χαρίλαος Τρικούπης-Αίας Ευόσμου
ΧΑΝΘ-Ερμής Λαγκαδά
Καρδίτσα-Ανατόλια
Φίλιππος Βέροιας-Αγρίνιο
Στρατώνι-Ασπίδα Ξάνθης
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read More