Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read More1ος όμιλος
Η Μεγαρίδα που νίκησε στο γειτονικό ντέρμπι τον Μανδραϊκό και ο Παπάγου που νίκησε εντός έδρας το Αιγάλεω συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα στον 1ο όμιλο της Β’ Εθνικής.
Αποτελέσματα
Παπάγου-Αιγάλεω 79-67
Πρωτέας Βούλας-Έσπερος Καλλιθέας 65-66
Μαρούσι-Δούκας 76-68
ΚΑΟ Μελισσίων-Πανερυθραϊκός 73-76
ΝΕ Μεγαρίδος-Μανδραϊκός 78-68
Πεντέλη-ΟΦΗ 70-68
Πανελευσινιακός-Λοκρός Αταλάντης 85-75
Εθνικός Πειραιά-Ιωνικός ΝΦ 74-65
Οι αγώνες αναλυτικά
ΠΑΠΑΓΟΥ – ΑΙΓΑΛΕΩ 79-67
Τα δεκάλεπτα: 23-15, 42-32, 65-46, 79-67
Διαιτητές: Πολυχρόνης-Φασόλης-Παπαδόπουλος Χρ
Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης, Τρίχας 4 (1), Κυρίτσης, Χρυσός 16 (2), Ρεγκούζας, Ψαθάς 14 (2), Αγγελόπουλος 10, Τσιτσιγιάννης 4, Σοφρωνάς 8, Μπασδέκης 23 (4), Κώτσης, Καρακατσάνης,
Αιγάλεω (Λιόγας): Κυριακόπουλος 10 (2), Τσαμπής 3 (1), Αγγελόπουλος 5, Καράβολας 9, Κούρτης, Τσιαμπάς 4, Γεωργιάδης 7, Τσακίρης, Νικολακάκος 4, Οικονομόπουλος Κ, Οικονομόπουλος Α. 7 (1), Δόξας 18.
ΠΕΝΤΕΛΗ – ΟΦΗ 70-68
Τα δεκάλεπτα: 12-19, 33-38, 50-52, 70-68
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Καρπάνος-Μαρίγλη
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπουργάνος 10 (2), Ευαγγελούλης 8, Ντιμπ 4, Κούσουλας 3 (1), Καρούζος 17 (5), Μπέλη 7, Κουκάκης, Μπίγκος 9 (2), Σαλτουριδης 4, Τάγαρης 5, Πανέτης, Φωτόπουλος 3.
ΟΦΗ (Ράλλης): Λιανός 9, Μποχωρίδης 7, Κριθινάκης, Τσερκιτζόγλου 5 (1), Καραδολάμης 20 (3), Αγαπιάδης 6, Τασιούδης 3 (1), Πάλλης 6, Καραθωμάς, Πετράκης 5 (1), Μπουμπάρης 7.
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 78-68
Τα δεκάλεπτα: 14-15, 37-39, 55-53, 78-68
Διαιτητές: Θεονάς-Τσολάκος-Ασλανίδης
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Λάκκας 8, Κοντόπουλος, Σπυρόπουλος 5 (1), Ψαρόπουλος 13 (1), Κατσουλάκος, Παπαντωνάκος 13 (2), Σάλεχ 17, Κασπίρης 3 (1), Χρονόπουλος, Μαλούκος 16, Λούκας, Οικονομόπουλος 3 (1),
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάνιας-Πανταζής 2, Γεωργίου 6, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 5 (1), Καραμπάτσος 8 (1), Μαλτέζος 4, Σκούφης 4, Μαγιντόμπε 6 (2), Γκουαλτιέρι, Ροδοστόγλου 11 (1), Τσιάκος 17, Βεσκούκης 5
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 6 αγώνες)
1. Μεγαρίδα 5-1 11
2 Παπάγου 5-1 11
————————-
3. Αιγάλεω 4-2 10
4. Μαρούσι 4-2 10
5. Πανελευσινιακός 4-2 10
6. Εσπερος 4-1 9
7. Μανδραϊκός 3-3 9
8. Πανερυθραϊκός 3-3 9
9. Πεντέλη 3-2 8
10. Εθνικός 3-2 8
11. Λοκρός Αταλ. 2-4 8
12. ΟΦΗ 2-4 8
————————–
13. Πρωτέας Β. 2-4 8
14. Δούκας 1-5 7
15. Μελίσσια 1-4 6
16. Ιωνικός Ν.Φ. 0-6 6
* Εσπερος, Πεντέλη, Εθνικός και Μελίσσια έχουν από έναν αγώνα λιγότερο
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η, 16/11)
Αιγάλεω – Πρωτέας Β.
Εσπερος – Μαρούσι
Δούκας – Μελίσσια
Πανερυθραϊκός – Μεγαρίδα
Μανδραϊκός – Εθνιός
Ιωνικός Ν.Φ. – Πανελευσινιακός
ΟΦΗ – Παπάγου
Λοκρός Αταλ. – Πεντέλη
2ος Όμιλος
ΚΑΟΧ – Φάρσαλα 59-79
Δόξα Λευκάδας – Ευκαρπία 83-67
Πρωτέας Γρ. – Ερμής Λαγκαδά 74-80
ΧΑΝΘ – Μαχητές-Πειραματικού 72-75
Αίας Ευόσμου – Στρατώνι 64-50
Πολύγυρος – ΠΑΣ Γιάννινα 70-77
Γέφυρα – Κομοτηνή 87-46
Έσπερος Λαμίας – Καβάλα 72-81
Οι αγώνες αναλυτικά
ΓΕΦΥΡΑ-ΚΟΜΟΤΗΝΗ 87-46
Διαιτητές: Πιτσίλκας Β., Ξέρας, Παζώλης
Δεκάλεπτα: 12-6, 46-21, 72-35, 87-46
ΚΣ Γέφυρας (Μελετιάδης): Μπέγας 10(2), Μάρτζος 26(6), Αποστολίδης 9(1), Τζουβάρας, Κιουρτζίδης 6, Ονάσογλου 14, Μασάδης 2, Τσακαλέρης 2, Κότσανος 16, Κολοκοτρώνης 2.
ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 10(1), Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 2, Λεχούδης 8, Κουφωνίδης 2, Κουτσοβασίλης 7, Παπανδρεόπουλος 11, Χαλίλ, Τσουμπρής 2, Σταυριανόπουλος 4.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ- ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 74-80
Διαιτητές: Ταρενίδης-Χατζημπαλίδης – Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 16-19, 40-40, 54-57, 74-80
Πρωτέας (Μουρουζίδης): Τζουβάρας, Σισμάνης 4, Μαλούτας 11(1), Μιχαηλίδης 22(5), Βλάχος 6, Μπέζας, Τακίδης 9, Μαλιούρας, Μακρής 4, Πεχλιβανίδης 3(1), Κλωνάρας 18
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 18(1), Αποστολίδης 13(2), Μάρουσιτς 19(3), Ελευθεριάδης 2, Πλιούκας, Σιώπης 17(2), Θεοδωρίδης 9, Χριστοδούλου 2, Ιατρίδης, Μπακάλης, Καραμανώλης.
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 70-77
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Σιταρίδης-Αγραφιώτης Γρ.
Δεκάλεπτα: 14-17, 36-35, 48-66, 70-77
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης 8(2), Πιπιλιάρης 10, Ντισλής 2, Δεληγκάρης, Βλάχος 8(2), Παπαθανασίου 4, Νικολόπουλος, Νούκαρης 16, Αμούτζιας 2, Αλεξιάδης 18(3), Γραβάνης 4.
ΠΑΣ Γιάννενα (Κωστόπουλος): Νίκας 8(2), Μαυρογιάννης 20(3), Καραγκιολίδης 5, Ναούμης 4(1), Μάντζιος 10, Πάτρας 18(1), Κωστούλας 4, Μανάκας 9, Τσίρμπας, Γιωτάκης.
ΧΑΝΘ – ΜΑΧΗΤΕΣ-ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ 72-75
Δεκάλεπτα: 23-24, 39-38, 54-56, 72-75
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Λουλουδιάδης-Γραικός
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Βαζούκης 5 (1), Στεφανίδης 29 (6), Απαζίδης 8, Θεοδωρίδης 9, Μπαλάσκας 4, Κουτουξίδης 9, Καραγεωργίου 6, Τσιρλάκης 2, Λογοθέτης, Μερμήγκης,
Μαχητές-Πειραματικού (Χατζηκυριακίδης): Σιπητάνος 10 (1), Χατζηκυριακίδης 3, Γεωργίου, Κουντουρατζόγλου 8, Μαυρίδης 15, Ζιάκας 3 (1), Κλωνάρας 4, Σικαλίδης 16, Βαϊντερλής, Μητσάκης 16 (3)
EΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΚΑΒΑΛΑ 72-81
Δεκάλεπτα: 22-14, 38-37, 55-67, 72-81
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Ελ.-Τσουμαχίδης-Δολγύρας
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκούντγουιν 3(1), Μούσα 11(2), Στογιάνοβιτς 14(2), Pουμελιώτης 21(4), Παπανικολάου 11(2), Tσιμίδης 9, Δέχρετζης 3(1).
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 6(2), Λαμπρόπουλος 17(3), Aμπαράς 23(3), Aδαμόπουλος 11, Tεπετίδης 4, Σαββίδης 2, Nταλός 4, Φλιάτης 14.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 83-67
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Ελ.-Τσουμαχίδης-Δολγύρας
Δεκάλεπτα: 20-19, 44-38, 62-53, 83-67
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 26(3), Αργυρός 5(1), Αναγνωστόπουλος Χ. 2, Τσιαβές 20(2), Σταματέλος 8(2), Χρύσης 2, Αναγνωστόπουλος Γ 18(2), Βάνης 2.
Ευκαρπία (Νίκου): Γκαβέζος 12(2), Τουλούπης 10(2), Βαρίτης 9, Κιούρκας 2, Χαρτόπουλος 3(1), Χατζημιχαηλίδης 6(2), Χολέβας 4, Ουλουσίδης 21(3), Απιδόπουλος, Πλεξίδας.
ΚΑΟΧ-ΓΣ Φαρσάλων 59-79
Δεκάλεπτα: 15-25, 32-51, 46-71, 59-79
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωάν.-Φουντζήλας-Σελεβός (Θωμόπουλος)
ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης, Σμυρλής 5(1), Φιλοξενίδης 22(2), Αλτίνης , Τύπος, Χαρταβέλας, Τογανίδης 14, Κωνσταντινίδης 8, Ζάχαρης 2, Βρασταμήνος, Λάσκαρης, Βλαγκόγιας 8.
ΓΣ Φαρσάλων (Γιασσάρης): Στάνκοβιτς 10(2), Καλτσούνας 2, Βασιλείου, Παπαχρήστος 21, Τσούμας 13(2), Βρεττάς 6(1), Μουλάς 3, Τσούκας 20(3), Δέσπος 4.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 64-50
Δεκάλεπτα: 21-15, 35-25, 47-42, 64-50
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Μελανίδης-Ντόγκας
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος-Κόρκας): Μπρουκς 5(1), Λαζαρίδης 3(1), Μπαλτζόπουλος 11(3), Πετανίδης 2, Πουλιανίτης 8(2), Ζώτος 7(1), Σεκαδάκης 6, Καπινιάρης 15(2), Παπαπασχάλης, Κατσαούνης 2, Περιστεράκης 5(1)
Στρατώνι (Μύθου): Ψευτόγκας, Χαλάτσης 10(2), Μπαρζού, Κυριλης 19(1) , Καραδήμας, Φώτογλου 6(1), Σαμαράς 11(1), Ιατρίδης, Κάσουρας, Δασκαλόπουλος 4, Κατάνος
Η Βαθμολογία (Σε 6 αγώνες):
1. ΠΑΣ Γιάννινα 12 (6-0)
2. Δόξα Λευκάδα 11 (5-1)
—————————————-
3. Φάρσαλα 11 (5-1)
4. Καβάλα 10 (4-2)
5. ΧΑΝΘ 10 (4-2)
6. Ευκαρπία 10 (4-2)
7. ΑΟ Πολυγύρου 9 (3-3)
8. Ερμής Λαγκαδά 9 (3-3)
9. Μαχητές-Πειραματικού 9 (3-3)
10. Γέφυρα 8 (2-4)
11. Πρωτέας Γρεβενών 8 (2-4)
12. Αίας Ευόσμου 8 (2-4)
——————————————-
13. Στρατώνι 8 (2-4)
14. ΓΑΣ Κομοτηνή 8 (2-4)
15. Έσπερος Λαμίας 7 (1-5)
16. ΚΑΟΧ 6 (0-6)
Η επόμενη αγωνιστική (7η, 16/11)
Ευκαρπία – Πρωτέας Γρεβενών
Ερμής Λαγκαδά – ΧΑΝΘ
Μαχητές Πειραματικού – Αίας Ευόσμου
Στρατώνι – ΑΟ Πολυγύρου
ΠΑΣ Γιάννινα – ΚΑΟΧ
Φάρσαλα – Έσπερος Λαμίας
ΓΑΣ Κομοτηνή – Δόξα Λευκάδας
Καβάλα – Γέφυρα
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read More