Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read MoreΓια την 5η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών είχαμε:
1ος Όμιλος – Αποτελέσματα
Πρωτέας Βούλας – Αγία Παρασκευή 63-45
Αιγέας Χίου – Φοίνικας Πειραιά 46-73
Πανιώνιος – Δαναοί Αργους 74-33
Αετός Καλλιθέας –Εύνικος 56-79
Σάββατο 9 Νοεμβρίου
Ηλιούπολη – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 52-58
Αναλυτικά τα παιχνίδια
Αιγέας-Φοίνικας 46-73
Διαιτητές: Λεβεντάκος-Κυριακού
Δεκάλεπτα:14-17, 26-36, 37-55, 46-73
ΑΙΓΕΑΣ (Γιασεμής – Γαλατουλας): Κοτσία 2, Κρουσουλούδη 2, Καρατζάνου 4, Κοματσιούλη 6, Παπαδοπούλου 8(1), Τόσκα 10, Καρούση 1, Μπαμπικέρ 6, Άγκο 3, Γιασεμή 2, Σπανολιού, Γιαννιώδη 2
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Αράπης): Γιγουρτάκη 7, Μαγγίρα 14, Ξεπαπαδέα 9(1) , Δανδουλάκη Α 11(3), Βράκα 10(2) , Καψοκολη 8, Κουταλιανού 12, Οικονομόπουλου, Δανδουλάκη Μ (2).
Πανιώνιος-Δαναοί Αργους 74-33
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Χαϊνά
Δεκάλεπτα: 17-8, 33-10, 59-22, 74-33
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Χατζηδάκης – Παπασάββας): Μαχλά 2, Κριτσηδήμα 5(1), Γεροστεργίου, Ταντουρόφσκα 13(1), Σουλτάνη 11, Στεργιοπούλου 6, Ρεντζεμπέρη 18, Γιαννακούλια 4, Καναβάρου, Καράλη 2, Αξιοπούλου 5, Σιγάλα 8.
ΔΑΝΑΟΙ ΑΡΓΟΥΣ (Σκορδής): Μπενέκη 14, Ζαροκώστα 6, Γιαννακούλη, Αλμπέρτου , Αρβανίτη 6, Μάρα 2, Καπετάνιου 3(1), Χατζηκωνσταντίνου 2, Μπαρτούτση.
Πρωτέας Βούλας-Αγ. Παρασκευή 63-45
Διαιτητές: Γιαννακόπουλος-Μπιτέρνας
Δεκάλεπτα: 14-10, 28-16, 49-29, 63-45
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσεμπέρης – Ρουμάνι): Χατζηνικολάου, Κήτσιου 8(1), Θεοδώρου 12(1), Κολλάτου 16(3), Κουζούκα, Χατζηγιακουμή 5(1), Σακελλαρίου 5, Παντελή, Αναστασοπούλου Μ. 11, Καλογερία 2, Καζούρη, Αναστασοπούλου Χ. 5.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Γκουζίνη): Κασδαγλή 2, Στούπα 4, Σιγιώργη 8, Κοντογιάννη, Γρίσπου 15(1), Ευαγγελάτου 7(1), Γκάνια, Πετυχάκη, Κριμιτζά 2, Κόρμπου 1, Μπεζαϊτη 6.
Αετός Καλλιθέας – Εύνικος 56-79
Διαιτητές: Γαρίνη, Χρόνης
Δεκάλεπτα: 13-24, 27-42, 43-65, 56-79
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σταυρακοπουλος,Μηνάς): Γραμματικού 11, Νάκου, Μηνά 6,
Αντωνιάδου 7(1),Σανταμούρη 4, Κουτσοδήμου 4, Ντερμίση, Καραγιαννάκη 12(4) Κατσοχειράκη 4,
Μωραΐτη 2, Τζινλή 6, Δρακοπουλου.
ΕΥΝΙΚΟΣ (Αντωνόπουλος-Μουζάκης): Μετάι 5, Σκαμαντζούρα 3(1), Παπαδόπουλου 4,
Μοίρα 21, Θωμαΐδου, Ισκίογλου 21(1), Δρακοπούλου 2, Μάρκου 7(1), Τσέρου 8(1),
Ράλλη,Πετράκη 8(1).
Η βαθμολογία
1. Πανιώνιος 10
2. Πρωτέας Βούλας 9
3. Αθηναϊκός 8
4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 8
5. ΓΣ Ηλιούπολης 7
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής 7
7. Φοίνικα Πειραιά 6
8. Εύνικος 6
9. Αετός Καλλιθέας 5
10. Αιγέας Χίου 5
11. Δαναοί Αργους 4
*Αθηναϊκός, ΓΣ Ηλιούπολης, Δαναοί Αργους, Εύνικος και Φοίνικας Πειραιά έκαναν το ρεπό τους.
Η επόμενη αγωνιστική (6η, 24/11)
Αθηναϊκός-ΓΣ Ηλιούπολης
Δαναοί Αργους-Αετός Καλλιθέας
Εύνικος-Αιγέας Χίου
Φοίνικα Πειραιά-Πρωτέας Βούλας
ΓΣ Αγίας Παρασκευής-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
2ος Όμιλος – Αποτελέσματα
ΑΕ Πυλαίας-Παναθλητικός 51-76
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣ Πανόραμα 65-41
Πανσερραϊκός-Ασπίδα Ξάνθης 71-43
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Απόλλων Καλαμαριάς 43-46 (παρ.)
ΜΕΝΤ-Ολύμπια Λάρισας 71-30
Ηρακλής-Αρης 53-51
Αναλυτικά τα παιχνίδια
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣ Πανόραμα 65-41
Διαιτητές: Γιατρόπουλος – Δημουλάς
Δεκάλεπτα: 16-12, 36-23, 53-35, 65-41
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή 6, Τελίδου 12, Κιολέογλου, Μάντζου 3 (1), Ντριστέλλα, Γκοτζαμάνη 2, Λάππα 6, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 8, Καρατάσιου 6 (1), Αρτεμισίου 20, Μυστρίδου.
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Νάκη 5 (1), Αραμπατζή, Ριτζαλέου 7, Καζαντζή Σ. 9 (1), Σιακαβάρα 2, Καζαντζή Β. 11 (3), Νικολαΐδου 2, Σταματιάδου 2, Δαιμονάκου 3, Βασλαματζή, Χατζηθεοδώρου, Δέλλιου.
Πανσερραϊκός-Ασπίδα Ξάνθης 71-43
Διαιτητές: Πιπλιός – Τζεκάκης
Δεκάλεπτα: 20-6, 33-18, 53-27, 71-43
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Ν. 6, Βάννα 2, Γαϊτάνη 8 (2), Τσάντα 4, Μπακιρτζίδου 11, Δαμιανάκου 3 (1), Πελτέκη 7 (1), Κουτούση 14, Πιτσιάβα, Γκανάτσιου 4, Γκέγκα, Θανοπούλου 12 (4).
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά-Αχμέτ): Παυλάκη 4, Καραλίδου 5, Θωμαΐδου 2, Καρακώστα 4, Πετρίδου, Καραλή, Ευθυμίου, Μαμαλίγκατζη 4, Σουλιώτη 9, Βαρελτζή 15 (1), Χαλκίδου.
ΑΕ Πυλαίας-Παναθλητικός 51-76
Δεκάλεπτα: 12-25, 26-47, 41-61, 51-76
Διαιτητές: Αναστασιάδης-Αγραφιώτης Β.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου, Αντωνιάδου 10, Γράψα 6(1), Λάλου 12, Τζιαμπάζη, Πετρίδου 3, Παπαρδέλα 9(1), Πουλάκη, Κουρατόρα, Δεληγιάννη 11.
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 18, Σταμπή 5(1), Γιαννοπούλου 17, Μπαξεβάνου 1, Σαράντη, Τράντα 13(1), Σταματάκη 2, Μπασσιά, Γράψα 3(1), Βαντσιούρη, Καραμπατζάκη 17, Σιδηροπούλου.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Απόλλων Καλαμαριάς 43-46 παρ. (κ.α.40-40)
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Θρασυβουλίδης
Δεκάλεπτα: 12-7, 22-23, 34-28, 40-40(κ.α.), 43-46
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 4, Κωστανάκη 2, Σουλιώτη 5, Τσαλή, Καλογρίδου, Καλομιτσίνη 8(2), Κανέλλογλου 2, Βατσιτσίδου 9(3), Παπαδάκη 6(1), Κουλουμπή 6, Κοκκίνου 1, Γκόγκου.
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου 5(1), Σιφναίου, Παλάνη 2, Καλαντίδου 2, Φλώρου, Ιγγλέζου 9, Διαμαντίδου 6, Καϊμακτσή 20(3), Μαϊδάτση, Ζηππίδου, Διαμαντοπούλου 2.
ΜΕΝΤ-Ολύμπια Λάρισας 71-30
Δεκάλεπτα: 11-11, 28-15, 49-17, 71-30
Διαιτητές: Χατζηκώστας-Παπαδόπουλος Γρ.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος-Καμπίτση): Γενναίου 4, Μουμτζή 13(2), Σαββίδου 2, Θώμογλου 5(1), Φειδά, Κουλακιώτη 17(1), Γιαννουσίου 10, Παπαδοπούλου 12(2), Μπουντούκα 7, Ψαρέλη-Νικολή, Αβρονιδάκη 3.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Τζέλιου 6, Τσιούρβα 2, Μικρούλη 2, Σολωμού 3(1), Λιάσκου 4, Μιχαηλίδου, Καλδή 4, Τέλιου, Μαργαρίτη, Κλεισιάρη 9(3).
Ηρακλής-Αρης 53-51
Δεκάλεπτα: 11-14, 26-32, 36-40, 53-51
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Καντερές
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 3, Παπαβασιλείου 9(1), Τζίκου 10, Λογδανίδου 18(2), Σακουλάκη 5(1), Γιαννούδη, Βασιλειάδου 6, Θωμά 2, Μυγδαλιά.
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Μαρίνη 15(1), Παπαϊωάννου, Τσαμπούρη 15(2), Νταουντάκη 4, Σλούκα 6(1), Βεντούρα 4, Νάστου 5(1), Κασαπίδη 2.
Η βαθμολογία
1. Παναθλητικός 9
2. Πιερικός Αρχέλαος 9
3. Αρης 8
4. Πανσερραϊκός 8
5. Ηρακλής 8
6. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 8
7. ΑΕ Πυλαίας 8
8. Απόλλων Καλαμαριάς 8
9. ΜΕΝΤ 6
10. Ασπίδα Ξάνθης 6
11. Ολύμπια Λάρισας 6
12. ΑΣ Πανόραμα 5
*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό
Η επόμενη αγωνιστική (6η, 24/11)
Ηρακλής-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
Αρης-Πιερικός Αρχέλαος
ΑΣ Πανόραμα-ΑΕ Πυλαίας
Παναθλητικός-ΜΕΝΤ
Ολύμπια Λάρισας-Πανσερραϊκός
Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read More