ΕΟΚ | Β’ Εθνική (11η αγωνιστική): Αποτελέσματα, Αγώνες, Βαθμολογίες

ΕΟΚ | Β’ Εθνική (11η αγωνιστική): Αποτελέσματα, Αγώνες, Βαθμολογίες

📁 NEA, ΕΟΚ 🕔15.Δεκέμβριος 2019
ΕΟΚ | Β’ Εθνική (11η αγωνιστική): Αποτελέσματα, Αγώνες, Βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα
ΟΦΗ-ΝΕ Μεγαρίδας 81-76
Ιωνικός ΝΦ-Παπάγου 75-89
Αιγάλεω-Εθνικός Πειραιά 94-84
Έσπερος Καλλιθέας-Μανδραϊκός 92-77
Λοκρός Αταλάντης–ΚΑΟ Μελισσίων 77-64
Πανελευσινιακός-Μαρούσι 71-81
Πεντέλη-Πρωτέας Βούλας 64-60
Δούκας-Πανερυθραϊκός 64-101

Οι αγώνες αναλυτικά
ΟΦΗ – ΜΕΓΑΡΙΔΑ 81-76
Διαιτητές: Αναστόπουλος-Νάστος-Ρίζος
Δεκάλεπτα : 19-21, 20-22, 66-57, 81-76
ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 21 (3), Κριθινάκης 6 (1), Λιανός 3, Τσερκιτζογλου 8 (2), Καραδολάμης 11 (1), Αγαπιάδης 7 (1), Τασιούδης 2, Καραθωμάς, Πετράκης 9 (1), Μπουμπάρης 10, Πάλλης 4.
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Λάκκας 12, Σπυρόπουλος 10 (2), Ψαρόπουλος 25 (3), Κατσουλάκος, Παπαντωνάκος 9 (3), Σαλέχ 12 (1), Κασπίρης, Βούρτσης, Μαλούκος 2, Λουκάς, Οικονομόπουλος 6 (1).

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – ΠΑΠΑΓΟΥ 75-89
Διαιτητές : Γιακείμη-Ραχιώτης-Μαυρέλης
Δεκάλεπτα : 16-13, 36-39, 58-66, 75-89
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης) : Παπανδρέου 4, Καρβούνης 15 (5), Περδικάρης 14 (1), Παλαιοχωριτης 26 (7), Πρισκοματης 3, Μαντζιωρης 8 (1), Γιαννίκος 5.
Παπάγος (Διαμαντοπουλος): Παπαζήσης 3(1), Λαγουδάκης, 2, Τρίχας, Κυριτσης 23, Χρυσος 25 (5), Καρακατσανης 5, Ρεγκούζας, Ψαθας 13 (1), Αγγελοπουλος 3, Σοφρωνας 15 (2),Κώτσης.

ΑΙΓΑΛΕΩ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 94-84
Διαιτητές: Τσώνος-Παυλόπουλος-Αργυρούδης
Δεκάλεπτα: 24-20, 50-49, 74-64, 94-84,
Αιγάλεω (Λιόγας): Κυριακόπουλος 15 (3), Αγγελόπουλος 6, Καράβολας 24 (4), Κούρτης 7 (1), Οικονομόπουλος Κ. 6, Μαρίνος, Νικολακάκος 5 (1), Τσιαμπάς 3 (1), Δόξας 27
Εθνικός Πειραιά (Οικονομάκης): Γεωργοπαπαδάκος 15 (3), Αγγελόπουλος 21 (3), Πέττας 16, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 7 (1), Γιατρούδης 3 (1), Γκιζογιάννης 9 (1), Στέφος 11, Κοντραφούρης 2.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 92-77
Διαιτητές : Θεονάς-Αποστολίδης-Καραβίτης
Δεκάλεπτα : 26-24, 45-38, 74-53, 92-77
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Ματαλιωτάκης 17. Ν.Χαρούνι 6, Χατζηκίδης 12 (4), Βάρσος 11 (3), Ντακούλιας 6, Αγγελόπουλος 9, Καπώνης 14 (3), Κ.Χαρούνι 6, Γκαιτάσοφ 6, Θεοδοσίου 5 (1), Ευστρατίου, Γεωργιάδης.
Μανδραϊκός (Κατσούνης) : Μαλτέζος 2, Καραμπάτσος 8 (2), Γκουαλτιέρι 14 (4), Ροδοστόγλου 10 (1), Τσιάκος 13, Γεωργίου 9 (1), Βεσκούκης 11 (2), Λυτόπουλος 4, Μαγιντόμπε 4 (1), Παπανικολάου 2, Χανιάς – Πανταζής.

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 64-60
Τα δεκάλεπτα :17-19, 31-38, 53-49, 64-60
Διαιτητές :Πολυχρόνης-Χριστοδουλάκης-Τηγάνης
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπουργάνος 2, Ντιμπ 12, Κούσουλας 6 (2), Καρούζος 9 (2), Μπέλη 9, Κουκάκης 8 (2), Μπίγκος 6 (1), Σαλτουρίδης 2, Τάγαρης 8, Φωτόπουλος 2.
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος) : Δενδρινός 9, Α.Φιλίππου, Κυριλής 14 (1), Παναγιωτίδης 5 (1), Παπαπέτρου 13 (3), Ματσάγγος 3, Πολιτόπουλος 2, Πέτς 5, Μόρφης 5 (1), Σκουλούδης 3.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΜΑΡΟΥΣΙ 71-81
Τα δεκάλεπτα: 25-23, 39-37, 58-59, 71-81
Διαιτητές: Μπίκας-Καλογερόπουλος Φ.-Σκαλτσής
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος-Βούλγαρης): Παπαδιονυσίου 9 (3), Ψαρόπουλος 11 (1), Σταθόπουλος 10, Καράμπελας 6, Μπάλλας 11 (3), Κεφαλάς Κ. 3 (1), Αναγνωστόπουλος 12, Κρασσάκης 4,
Μαρούσι (Σκαραφίγκας):  Διαμαντόπουλος 2, Λάππας 13 (2), Ξυδάς 16 (2), Σουρλής 8 (2), Κανέλλης 6 (1), Σπηλιόπουλος, Δούκας 8, Μπακέας Γ., , Λιούνης, Γιαννόπουλος, Γκαγκαλούδης 26 (5).

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ 77-64
Τα δεκάλεπτα :12-15, 34-29, 58-44, 77-64
Διαιτητές :Διαμαντής-Τσακαλογιάννης-Μακρόπουλος
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας) : Ανδρέου , Μάρκου 3 (1), Φωτητζ;oγλου 18 (2), Παπαπέτρου 13 (1), Καραστάθης Καραλής, Μπόλματης 3 (1), Αν. Μάτος 20 (3). Αγγ.Μάτος 5 (1), Πάππος, Ψάλτου 15
Μελίσσια (Δάγλας) : Κυπαρίσης 4, Στεργίου, Κράνιας, Οικονομόπουλος 19 (1), Ζαραϊδώνης 3 (1), Τοπάλης 7, Παπαφλωράτος 12, Ζήρος 2, Καραβανάς 4, Βασιλακάκης, Καραχάλιος 13 (1), Βασιλόπουλος

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12η – 22/12)
Μανδραϊκός – Αιγάλεω
Πανερυθραϊκός – Εσπερος
Δούκας – Ιωνικός Ν.Φ.
Εθνικός – ΟΦΗ
ΝΕ Μεγαρίδας – Λοκρός
Μελίσσια – Πανελευσινιακός
Μαρούσι – Πεντέλη
Πρωτέας Β. – Παπάγου

2ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα

Ευκαρπία-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου 74-45
Ερμής Λαγκαδά-ΠΑΣ Γιάννινα 63-68
Μαχητές Πεύκων-Στρατώνι 83-61
Φάρσαλα-Δόξα Λευκάδας 67-75
Κομοτηνή-Πολύγυρος 94-89
Καβάλα-Αίας Ευόσμου 72-50
Έσπερος Λαμίας-ΧΑΝΘ 69-65
Γέφυρα-Πρωτέας Γρεβενών 84-75

Oι αγώνες αναλυτικά
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 63-68
Διαιτητές: Πιτσίλκας, Ταρενίδης Στ., Ταρενίδης Κ.
Δεκάλεπτα: 18-21, 35-32, 44-52, 63-68
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης) : Μήνου 3(1), Αποστολίδης, Μάρουσιτς 23(4), Ελευθεριάδης 4(1), Πλιούκας 8(2), Σιώπης 5(1), Παρίτσης 9(1), Θεοδωρίδης 2, Χριστοδούλου 9.
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Νίκας, Ντόβας 21(3), Καραγκιολίδης 7(1), Ναούμης 4, Μάντζιος 2, Πάτρας 16, Κωστούλας, Μανάκας 14, Τσίρμπας 4, Γιωτάκης.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 83-61
Διαιτητές: Ζαχαρής-Τσουμαχίδης-Παζώλης
Δεκάλεπτα: 25-18,45-34, 66-48, 83-61
Μαχητές (Χατζηκυριακίδης) Σιπιτάνος 10, Χατζηκυριακίδης 13(2), Γεωργίου 15(3), Ριζόπουλος 2, Κουντουρατζογλου 8, Μαυρίδης 11(1), Ζιάκας, Κλωνάρας 6, Βαιντερλής 9, Μητσάκης 7(2), Λαζάρου, Αλεξίου 2
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Μύθου) Ψευτόγκας 9(1), Χαλάτσης 4(1), Μπαρζού 10, Κυριλής 12, Καραδήμας 4, Φώτογλου 4, Σαμαράς 3(1), Ιατρίδης 5, Κασούρας, Δασκαλόπουλος 7, Κατάνος 3(1)

ΦΑΡΣΑΛΑ-ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 67-75
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Λόρτος-Λουλουδιάδης
Δεκάλεπτα: 11-20, 31-45, 48-56, 67-75
Φάρσαλα (Γιασσάρης): Στάνκοβιτς, Καλτσούνας, Βασιλείου, Παπαχρήστος 23(2), Τσούμας 9(1), Βρεττάς 5(1), Πεταλωτής 14(1), Μουλάς 5(1), Τσούκας 7(1), Δέσπος 4.
Δόξα Λεύκαδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 8, Αργυρός 5(1), Τσιαβές 20(1), Βαγενάς 9(1), Σταματέλος, Χρύσης 17(1), Αναγνωστόπουλος 12(2), Βλαχάκης, Βάνης, Αναγνωστόπουλος Χ. 4.

ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 94-89
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Τσιρτσιμάλης-Δέλλας
Δεκάλεπτα: 26-18, 21-21, 34-22, 13-28
ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Καρκατσέλης 5(1), Λεπτοκαρίδης 18(4), Μαστροδημήτρης 8(2), Λεχούδης 16(1), Κουτσοβασίλης, Παπανδρεόπουλος 4, Σπέντζος 15(3), Χαληλ 19, Τσιρόζης 1, Σταυριανόπουλος 8, Κάλτσος, Γκιρίτσης.
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης, Πιπιλιάρης 8, Ντισλής 17(2), Δεληγκάρης, Βλάχος 11(1), Παπαθανασίου 7(1), Νικολόπουλος, Νούκαρης 5(1), Αμούτζιας 5, Γραβάνης 14(1), Αλεξιάδης 21(3).

ΚΑΒΑΛΑ-ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 72-50
Δεκάλεπτα: 16-11, 36-23, 53-38, 72-50
Διαιτητές: Παγώνης-Μαραμής-Καρακώστας
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 2, Παντόπουλος 2, Τεπετίδης 10 (2), Λαμπρόπουλος 17 (2), Σαββίδης, Ζώτος 1, Αθανασιάδης 6 (2), Αμπαράς 10 (2), Πιεβάλιτσα 6 (2), Φλιάτης 3, Νταλός 6, Αδαμόπουλος 9,
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος-Κόρκας): Μπρουκς, Καπινιάρης 17 (2), Παπαπασχάλης 2, Λαζαρίδης 6 (2), Κατσαούνης 4, Περιστεράκης 2, Πετανίδης 7 (1), Πουλιανίτης 3, Ζώτος 8, Σεκαδάκης, Στόλης 1

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΧΑΝΘ 69-65
Τα δεκάλετα : 21-11, 32-30, 51-46 ,69-65
Διαιτητές: Φακίτσας-Ξέρας-Κοντογιάννης
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκουντγουιν, Μούτσα 11 (1), Στογιάνοβιτς 9 (1), Ρουμελιώτης 15 (3), Παπανικολάου, Τσιμίδης 21, Δαχρετζής 8 (1), Μαντζούκας, Σεργιανάι, Λάμπας 1, Φύκας 4
ΧΑΝΘ (Νικολαϊδης) : Στεφανίδης 3 (1), Απαζίδης 18, Θεοδωρίδης 4, Μπαλάσκας 4, Καραγεωργίου 15 (1), Τσιρλάκης 5, Μερμίγκης 6, Λογοθέτης 2, Βαζούκης 8 (2), Μελαδιανός, Χαβαλές, Μαργαριτόπουλος.

ΓΕΦΥΡΑ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 84-75
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ.-Δολγύρας-Μπουγλος Π.
Δεκάλεπτα: 22-11, 44-36, 71-57, 84-75
Γέφυρα (Μελετιάδης): Μπέγας 3(1), Ματενίδης 5(1), Μάρτζος 21(4), Αποστολίδης6(1), Τζουβάρας 9(1), Ονάσογλου 12(2), Κιουρτσίδης, Τσακαλέρης 15, Κοτσάνος 12, Παπαδόπουλος, Κολοκοτρώνης 1
Πρωτέας (Μουρουζίδης): Σισμάνης 14(2), Μαλούτας 7(1), Μιχαηλίδης 18(6), Βλάχος 6(1), Μπέζας 2, Συλλάκος, Τακίδης 2, Πελίγκος 3, Μαλιούρας 2, Μακρής 5(1), Μπεχλιβανίδης 4(1), Κλωνάρας 12

ΕΥΚΑΡΠΙΑ-ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ 74-45
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου-Εκιζογλου
Δεκάλεπτα: 14-8, 19-16, 25-16, 16-11
Ευκαρπία (Νίκου): Τουλούπης 2, Κιούρκας 7(1), Κοσμίδης 3, Χ.Μιχαηλίδης 7(1), Χολέβας 13, Απιδόπουλος 2, Πλεξίδας 4, Χατζίδης 9(1), Γκαβέζος 11(1), Βαρίτης 8(2), Πρεδράρης 4, Χαρτόπουλος 4.
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (Παναγιωτόπουλος): Σμύρλης Γ., Φιλοξενίδης Κ. 7(1), Φιλοξενίδης Ι., Γεωργίου Γ., Τύπος, Σακοράφας 2, Φιλοξενίδης Ι. (1), Χαρταβέλας 6, Τογανίδης 9, Κωνσταντινίδης 10, Ζάχαρης 1, Κανάκογλου 3(1), Βλαγκόγιας 8

Η Βαθμολογία (Σε 11 αγώνες)
1. ΠΑΣ Γιάννινα 22 (11-0)
2. Δόξα Λευκάδας 20 (9-2)
———————————————-
3. Καβάλα 19 (8-3)
4. Ερμής Λαγκαδά 18 (7-4)
5. Ευκαρπία 18 (7-4)
6. Φάρσαλα 18 (7-4)
7. Πολύγυρος 17 (6-5)
8. Μαχητές-Πειραματικού 16 (5-6)
9. Γέφυρα 15 (4-7)
10. ΧΑΝΘ 15 (4-7)
11. Αίας Ευόσμου 15 (4-7)
12. Πρωτέας Γρεβενών 15 (4-7)
————————————————-
13. Στρατώνι 15 (4-7)
14. Έσπερος Λαμίας 15 (4-7)
15. ΓΑΣ Κομοτηνή 15 (4-7)
16. Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου 11 (0-11)

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 22/12)
Μαχητές Πειραματικό – Φάρσαλα
ΑΟ Πολυγύρου – Καβάλα
Στρατώνι – Ερμής Λαγκαδά
ΠΑΣ Γιάννινα – Ευκαρπία
ΧΑΝΘ – Γέφυρα
Πρωτέας Γρεβενών – Δόξα Λευκάδας
Αίας Ευόσμου – Εσπερος Λαμίας
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου – ΓΑΣ Κομοτηνή

Share this article with friends

Similar Articles

Πανελλήνιο Εφήβων: Οι συνθέσεις των έξι ομάδων. Η διοργάνωση θα φιλοξενηθεί στο ΚΓ Αγίου Θωμά στο Μαρούσι και θα διεξαχθεί από 5 ως 9 Αυγούστου.

Πανελλήνιο Εφήβων: Οι συνθέσεις των έξι ομάδων. Η διοργάνωση θα φιλοξενηθεί στο ΚΓ Αγίου Θωμά στο Μαρούσι και θα διεξαχθεί από 5 ως 9 Αυγούστου.

      Το Πανελλήνιο Εφήβων μπαίνει στη γραμμή εκκίνησης. Το τζάμπολ θα γίνει στις 5 Αυγούστου στο ΚΓ Αγίου Θωμά στο Μαρούσι.

Read More