ΕΟΚ | Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (16η αγωνιστική)

ΕΟΚ | Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (16η αγωνιστική)

📁 NEA, ΕΟΚ 🕔09.Φεβρουάριος 2020
ΕΟΚ | Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (16η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

 

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΚΑΟ Κορίνθου – ΑΟ Ερμιόνης 77-55

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΝΕΟ Ληξουρίου 72-80

Ηλυσιακός ΑΟ – ΣΔΥ Τρίπολης 79-60

ΑΟ Αχαγιά ‘82 – ΑΟ Π. Φαλήρου 82-76

Παναχαϊκή ΓΕ – Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 74-67

ΑΟ Ακράτα – ΑΟ Γλαύκος 78-72

Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου

Ν.Πέρκιζας 21.00 ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΓΣ Κορωπίου

 

Φύλλα αγώνα

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΝΕΟ Ληξουρίου 72-80

Δεκάλεπτα: 22-24, 41-41, 53-57, 72-80

Διαιτητές: Κώτσου, Φάκαρος

Ν.Κηφισά (Λαδικός): Δούβλης 3(1),Μοσχοβίτης 16(2), Μακρυγιάννης 14(2), Οικονόμου 19(2),Φραγκιαδάκης, Πρέκας 2, Γούνης, Μανούσος 14, Μιχαλάκης 4, Μαντζάκος, Φασιανός.

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος Γ. 5, Ιωάννου 11(2), Ρεκούνιωτης 24, Αντωνάτος Η., Πολίτης 18(1), Συνόδινος, Θεοδωράκος 13(2), Λαμπρόπουλος 5(1), Τρυφωνόπουλος 4.

 

Ηλυσιακός ΑΟ – ΣΔΥ Τρίπολης 79-60

Δεκάλεπτα: 24-17, 46-35, 63-45, 79-60

Διαιτητές: Ξυλάς, Αντωνίου

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Λιτόπουλος): Γραμματίκας 6(2), Κελαϊδής 10(2), Μπινιάκου 8(2), Κωτσόπουλος 7, Μπακίρης, Μπάζιος 10(1), Ετζιάκα 8, Οουντίντζο-Βλαδίτσης 4, Παντζούρης 14(4), Πατσαντζόπουλος 10, Ταταράκης 2.

Τρίπολη (Αλικάκος): Χατζόπουλος 10, Καλδής 2, Αγγουράς 12(1), Παππάς, Νταγιάντης 3(1), Μικρός, Μπαλής 13, Σινανάι 6(1), Σπυράκος 4 (1), Μπουρής 10(2).

 

ΑΟ Ακράτα – ΑΟ Γλαύκος 78-72

Δεκάλεπτα: 15-9, 35-28, 51-48, 78-72

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Χρηστίδης Π.

Ακράτα (Ζίζηλας): Κυρίτσης 6, Βασιλάτος, Μουρατίδης 28(2), Κατωπόδης 10, Πολύδερας, Κώστας, Γιαννούλης 16, Δορλής 8(1), Γιοβάς 10(2).

Γλαύκος (Δεράος): Αναστασόπουλος 2, Βουρνάς 22, Τριπολίδης, Κουκουλομμάτης 8(2), Σπύρου, Θανόπουλος 12(4), Παπαβασιλόπουλος 12, Λαμπρόπουλος 8, Χατζηκάλφας 8(2), Γαλάνης, Δημάκος.

 

ΚΑΟ Κορίνθου – ΑΟ Ερμιόνης 77-55

Δεκάλεπτα: 20-12, 39-26, 58-37, 77-55

Διαιτητές: Γεράνιος, Αγγελής

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Μπούτρης 2, Μακρής 5(1), Δανίκας 9, Αναγνωστάκης 15(3), Ντορμπάρης 5(1), Τζαϊδάς 3, Περρώτης 10, Μήτσου, Κωνσταντίνου 6(2), Αδαμόπουλος 5, Αυγενικός 9, Κόης 8(1).

Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 3(1), Αγγελής 7 (1), Θωμάς 5(1), Χάσα 10, Γκολέμης 1, Πουλής Α., Προσίλης, Σαρίκας 10, Ζώτος, Κορίζης 19, Πουλής Γ., Κατσάβελας.

 

ΑΟ Αχαγιά ‘82 – ΑΟ Π. Φαλήρου 82-76

Δεκάλεπτα: 21-22, 38-40, 51-58, 82-76

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης, Ροδίτης

Αχαγιά (Μπερδέσης): Τασόπουλος 12, Μπουρδάνος 17(3), Σερέτης 15(1), Καλογιάννης, Φραντζής 26(1), Ταρνάρης 3, Χριστοδουλόπουλος, Λυμπέρης 9(1).

Π. Φάληρο (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 4, Μαυροειδής 3(1), Γραμματικός 8(1), Τσορμπατσιόγλου 14(2), Βούζας 3(1), Σολωμός 15, Αγγελόπουλος 12(1), Τσαπρούνης 5(1), Ανδρέατος 12(2).

 

Βαθμολογία 

1. Ηλυσιακός 29

2. ΑΟ. Π. Φάληρο 28

3. ΚΑΟ Κορίνθου 28

4. ΝΕΟ Ληξουρίου 27

5. Αχαγιά ’82 25

6. Άρης Νίκαιας 25

7. Παναχαϊκή 25

8. ΑΕΝΚ 24

9. Κορωπί 23

10. Γλαύκος 22

11. Ακράτα 20

12. ΑΟ Ερμιόνης 19

13. Τρίπολη 18

14. Χαλάνδρι 17

* Γλαύκος και Ληξούρι έχουν ένα ματς λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (17η, 23/2)

Κορωπί – Κόρινθος

Ερμιονίδα – Ν. Κηφισιά

Ληξούρι – Ηλυσιακός

Τρίπολη – Αχαγιά

Π. Φάληρο – Παναχαϊκή

Γλαύκος – Αρης Νίκαιας

Ακράτα – Χαλάνδρι

 

 

2ος Όμιλος 

Αποτελέσματα

Σάββατο 8/2

ΑΟΚ Χανιά – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 64-61

Κυριακή 9/2

ΑΣ Άρης Θήβας – ΑΟ Ένωση Ιλίου 75-83

ΑΣ Πέρα – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 63-64

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 84-74 (παρ.)

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 69-64

ΑΚ Χαλκίδας – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 73-61

Ρεπό: Μίλων

 

Φύλλα αγώνα

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 84-74 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 15-17, 32-39, 54-56, 67-67 (κ.α.), 84-74

Διαιτητές: Ζιώγας, Τηγάνης

ΦΕΑ (Καρατζάς): Καστανιώτης 8, Μπάρδας 10(2), Τσακίρης 5, Πανταζής, Στεργιάκης 21(2), Τρικαλιώτης 1, Αναούνης, Λίτσιος 6(1), Μιχόπουλος 7(1), Καραλευθέρης 21, Πανουσόπουλος, Μοίρας, Δρακάκης 5.

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 16(2), Λίτσο 3, Παπαδημητρίου 6(1), Ντούρας, Κορομηλιάς, Τύρλας 7, Παπουτσής 6, Σταμέλος 18(2), Πέζος 4, Γαλιατσάτος, Μητσάκης, Σβάρνας 14.

 

ΑΟΚ Χανιά – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 64-61

Δεκάλεπτα: 18-18, 33-35, 46-51, 64-61

Διαιτητές: Πλιάκας, Ορφανός Εμ.

ΑΟΚ Χανιά (Παπανικολάου): Ζανιδάκης 14(2), Ιωακειμίδης 11(2), Κατράνας 10(3), Σκαμνάκης 10(1), Κιγμέτογλου 7, Κελεσίδης 6, Μηντζαρίδης 3(1), Αλεξίου 2, Αδοντάκης 1,Παλαιοκρασάς, Σειραδάκης, Κουρουμούσης.

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια (Αλμπάνης): Χονδρόπουλος 14(2), Προδρόμου 14(2), Χάρος 10(2), Μάκαρης 8(1. Κοντσές 7, Ζαφειρούδης 6(1), Μυλωνάς 2,Σεϊντίνι, Δίπλαρος, Βουτυρόπουλος, Ναυπλιώτης, Καραγιάννης.

 

ΑΣ Άρης Θήβας – ΑΟ Ένωση Ιλίου 75-83

Δεκάλεπτα: 17-17, 35-33, 54-58, 75-83

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Λογοθέτης

Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Κόλλιας, Πανταζής 7(1), Ματσαγγούρας, Γκρινιάρης 20(1), Παγώνης 5(1), Παρδακάς 16(1), Χαρατσής 2, Γιώτης 2, Γκιζογιάννης 16(2), Ντέντα 3, Τριανταφύλλου 2 Ανέστης 2.

Ενωση Ιλίου (Πανούλιας): Ραγιάς, Μπέλλας Γ. 12(2), Γεροκώστας 18(1), Φουντάς 9(2), Κατσαρός, Ραλλάκης, Μπολατόγλου 16(1), Δαρμής 4, Μπελλάς Οδ. 11(1), Μανταλβάνος 6, Τσιουμπρής 7, Βάτσιος.

 

ΑΣ Πέρα – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 63-64

Δεκάλεπτα: 10-18, 30-28, 44-41, 63-64

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης, Ροδίτης

Πέρα (Γκαναβιάς): Μαντάκας, Βλάχος 2, Ζακυνθινός 12(2), Τσολάκης 14(2), Πεφάνης, Κεφαλάς 3(1), Μαντάς 5, Γονίδης 2, Βαρσαμούλης 6, Καβαλαράκης 13(1), Γελάδας, Βαρδάλος 6(1).

Σχηματάρι (Οικονόμου): Καρακωνσταντάκης 4, Γκοντόπουλος, Μιχαήλ 13(2), Γεωργίου 10(2), Κοπακάκης 7(1), Χάλιος 2, Κουλούρης, Γιανναλέτσος 4, Δημητριάδης 18, Σακελλαράκης 6.

 

ΑΚ Χαλκίδας – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 73-61

Δεκάλεπτα: 12-15, 23-32, 50-42, 73-61

Διαιτητές: Κοντίλης, Ελ Ανύ

Χαλκίδα (Καλογήρου): Μπρατσιάκος 7(1), Στεφάνου 6(1), Παππάδης 5(1), Κατσούλας 2, Μητσιμπόνας 20(6), Γεωργιάδης 15 (2), Σιδέρης 10, Φραγκούλης 8(1), Σταθόπουλος, Λούκας.

Κρόνος (Δεγαΐτας): Αλβέρτης, Τσάτας 7, Νάτσιος 8, Ξιούρας 2, Αλεξανδρόπουλος, Πουρνάρας 10, Αρμάος, Καράμπελας 11(1), Μαράκης 13, Κόψιας, Σαρλής, Τσάβος 10.

 

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 69-64

Δεκάλεπτα: 14-9, 34-22, 53-50, 69-64

Διαιτητές: Χουγιάζος, Καραμπιτσάκος

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σιμιτσάκης, Χριστοβασίλης, Ανδρουλάκης 3(1), Σουλίκας 16(2), Φουντουλάκος, Παπαδόπουλος 7, Κουτσαντωνάκης, Τσουρής 16(2), Μαρούλης 10, Τροβάς 4, Κουϊμτζής 4, Κωνσταντινάκος 9(3).

Ζωγράφου (Μάνο)ς: Μπαλαμώτης 2, Δήμου 4, Ζαρμακούπης 14(1), Δρίβας 13(3), Αμβράζης 7, Κανελλόπουλος 9, Πιτούλης 6, Κριζέας 1, Μπένος 8.

 

Βαθμολογία 

1. ΕΦΑΟΖ 25

2. Ερμής Σχηματαρίου 24

3. ΑΟΚ Χανιά 23 (8-7)

4. Αργοναύτης 23

5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 23

6. ΦΕΑ 23

7. Μίλωνας 20

8. Ένωση Ιλίου 22

9. Xαλκίδα 22

10. Πέρα 20

11. Άρης Θήβας 19

12. Τα Φανάρια 19

13. ΒΑΟΛ 19

* Αργοναύτης, ΦΕΑ, Μίλωνας, Χαλκίδα, Πέρα και Ένωση Ιλίου, ΒΑΟΛ Χίου έχουν ένα αγώνα λιγότερο. Τα Φανάρια έχουν δύο αγώνες λιγότερους.

 

Επόμενη αγωνιστική (17η, 23/2)

Τα Φανάρια – Άρης Θήβας

Ενωση Ιλίου – Πέρα

Ερμής Σχηματαρίου – ΦΕΑ

Αργοναύτης – ΒΑΟΛ Χίου

Ζωγράφου – Χαλκίδα

Μίλων – Χανιά

Ρεπό: Κρόνος

 

 

3ος Όμιλος 

Αποτελέσματα 

Ικαροι Τρικάλων-Ολυμπιακός Βόλου 100-63

ΓΑΣ Μελίκης-Τιτάνες Παλαμά 90-65

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΣΚ Ιωάννινα  98-70

Νίκη Βόλου-Φαίακας Κέρκυρας 89-58

Αριστοτέλης Φλώρινας-Αίολος Τρικάλων 50-65

Αετοί Βέροιας-Αναγέννηση Καρδίτσας 60-88

Ρεπό: ΦΟ Αριδαίας

 

Φύλλα αγώνα

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΣΚ Ιωάννινα 98-70

Δεκάλεπτα: 24-12, 47-32, 77-50, 98-70

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Αναστασιάδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 8(2), Σαχπατζίδης 3, Καλογεράτος 30(5), Αντωνίου 3(1), Σβώλης, Παπανικολάου, Μάκης 6(2), Παπαδόπουλος 27(4), Δαβάνης 15, Φίλιος 6(2), Τερζόπουλος, Χρήστου.

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 3, Ματσάγγας 3(1), Δουρούκης 13(3), Τσιτσώνης 11(3), Βάσης, Καραμπίνης 8(2), Ξιούρας 3(1), Σφουγγάρης, Σωτηράκης 17(1), Μπάλλας 12.

 

Ικαροι Τρικάλων-Ολυμπιακός Βόλου 100-63

Δεκάλεπτα: 24-15, 54-29, 82-51, 100-63

Διαιτητές: Μαραμής, Καρακώστας

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρύδας, Βλάχος 4, Κολότσιος 13(3), Κρεμμύδας 5(1), Κατσαρές 26(5), Τζορμπατζάκης 5(1), Ραμίδης, Μέξης 13, Μπάρδας 6, Γκιουλέκας 17(2), Μακρής 11(1).

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Χρονάιος, Μπεκρής 3, Μπούρας 2, Ιλτσόγλου 17(2), Μπόγδανος 7, Μπουσκολίτης Φ., Μπουσκολίτης Β., 18(2), Σκαμάγκας 1, Ευτυχίδης 1, Μούμογλου 14.

 

Αετοί Βέροιας-Αναγέννηση Καρδίτσας 60-88

Δεκάλεπτα: 11-19,  24-40, 45-66, 60-88

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Βασιλόπουλος

Αετοί Βέροιας (Γεωργιάδης): Τρομπούκης 2, Αναστασιάδης 8(1), Σιδηρόπουλος 6(2), Γιαννουζάκος 2, Γκεκόπουλος 4, Γαβριηλίδης, Κουσιάντζας 6, Σταυρουλάκης 5, Μαραπίδης 12(2), Αλευρίδης 6, Ιωσηφίδης 6, Γκανάς 3(1).

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Μπιρνάρας 5(1), Ψυχογιός 7(2), Πανταζής 5(1), Γεωργαντζάς 17(4), Δίκαρος 6, Κοβάτσεβ 8(2), Τσέλιος 9(1), Ντούρλιας 2, Αργύρης 11(3), Αντωνίου 9(1), Καλλιάρας 9, Νότος.

 

Αριστοτέλης Φλώρινας-Αίολος Τρικάλων 50-65

Δεκάλεπτα: 9-17, 20-35, 36-52, 50-65

Διαιτητές: Σιταρίδης, Τσάνταλη

Αριστοτέλης Φλώρινας (Ντάγιος): Τσιάμης 12(2), Μπέλλης, Βασιλείου 2, Ντρίζα Τ., Οικονόμου, Παπαγρηγορίου 2, Γκόνος 10(2), Γκουτζιομήτρος 9(1), Σαββίδης 2, Παπούλιας 9, Καραδήσογλου 4.

Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Ρούζιος 10(2), Πανάρας 13(3), Αργύρης, Χατζής 1, Τριανταφύλλου, Σούλκο, Τσιούλκας 4, Κολότσιος 4, Σπηλιόπουλος 17(2), Κατσαδούρος 7(1), Τσότσος 9.

 

Νίκη Βόλου-Φαίακας Κέρκυρας 89-58

Δεκάλεπτα: 27-9, 45-19, 66-38, 89-58

Διαιτητές: Μπουγλος Γ., Τσάλας

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος, Σαριμπαλίδης 3(1), Αναγνωστίδης 7 (1), Σιμάκης 12, Ακούνια 14, Κουτίνας 17(1), Βερτζάγιας 21(3), Παρασκευάς 2, Βαλής, Δελεντζές 8, Μαυροφώτης 5(1).

Φαίακας Κέρκυρας (Τσιτσές): Τσιτσές 14, Φουσέκης 5(1), Παπαγίκας 4(1), Αυγερινός 33(9), Μικρομάνης, Βάγιας 2.

 

ΓΑΣ Μελίκης-Τιτάνες Παλαμά 90-65

Δεκάλεπτα: 24-17, 50-34, 70-46, 90-65

Διαιτητές: Φούντζληας, Κουκουλεκίδης

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 35(5), Μαυρίδης 2, Στοϊτσης 10(2), Σαζακλίδης 2, Πεϊμανίδης 3(1), Ρογγότης, Εσερπόγλου, Λαπατούρας 19, Λέφας 4, Ημερίδης 15(1), Παπαδόπουλος.

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 16(2), Φαλάγγας 2, Τσατάλας 14(2), Σφακιανός 7, Ξένος 11(3), Φαλιάκης, Μακρής 11(3), Σκουφεζής 4.

 

Βαθμολογία

1. Αίολος Τρικάλων 28

2. Νίκη Βόλου 28

3. Ικαροι Τρικάλων 25

4. ΣΚ Ιωάννινα 25

5. ΓΑΣ Μελίκης 24

6. Αναγέννηση Καρδίτσας 24

7. ΑΓΣ Ιωαννίνων 22

8. Τιτάνες Παλαμά 21

9. Ολυμπιακός Βόλου 20

10. Αετοί Βέροιας 20

11. ΦΟ Αριδαίας 18

12. Αριστοτέλης Φλώρινας18

13. Φαίακας Κέρκυρας 14

*ΦΟ Αριδαίας, Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

**Ο Φαίακας Κέρκυρας έχει ένα μηδενισμό.

 

Επόμενη αγωνιστική (17η, 23/2)

Ολυμπιακός Βόλου-ΓΑΣ Μελίκης

Τιτάνες Παλαμά-ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΣΚ Ιωάννινα-Νίκη Βόλου

Φαίακας Κέρκυρας-Αριστοτέλης Φλώρινας

Αίολος Τρικάλων-Αετοί Βέροιας

ΦΟ Αριδαίας-Ικαροι Τρικάλων

Ρεπό: Αναγέννηση Καρδίτσας

 

 

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Μακεδονικός-Ασπίδα Ξάνθης  85-76

ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς  74-59

Μέγας Αλέξανδρος-Πανσερραϊκός 62-82

Λεύκιππος Ξάνθης-Κένταυρος Καλικράτειας 71-59

ΔΕΚΑ-Μαντουλίδης  74-71

Ζέφυρος-Ελπίδα Αμπελοκήπων 67-75

Ρεπό: Ικαροι Σερρών

 

Φύλλα αγώνα

ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς 74-59

Δεκάλεπτα: 21-18, 40-34, 59-48, 74-59

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Κωνής

ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Καμπίτσης, Παπαπασχάλης 6, Ζυγόρης, Ζεϊμπέκης 3(1), Ρόπουτης 13(2), Γκύζης 8, Μιχαηλίδης 16(1), Μπέλλος 6, Γκαντίδης 4, Πασχαλίδης 19, Μανδράς, Ντέμιρσα.

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 3(1), Βογιατζής Λ., Σκεμπής 5, Ανδρεάδης, Κυφωνίδης 13(1), Καρασίμος 12, Κεραμάρης 15(2), Μακρής, Κόκκιος 9(1), Γιαννακός 2, Τσίγκας, Παφίλης.

 

Μακεδονικός-Ασπίδα Ξάνθης 83-76

Δεκάλεπτα: 13-16, 31-42, 53-60, 83-76

Διαιτητές: Μελανίδης, Τοπαλίδης

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής 5(1), Τσαούσης, Καραθανάσης 13(2), Παλιαχάνης 4, Καραμπέκης 15(2), Κομμάτας, Φλιάτης 16(2), Δασκαλόπουλος, Λυχριδάς, Τσιόγκας 14, Πρωτούλης 18(3).

Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης): Παυλάκης, Παπαδάκης 11(2), Δώδος 4, Τερζάκης, Μπόζης 19(2), Κουτσογιάννης 12, Μανδαλάκης 10(2), Μπουραζάνης 2, Κάλφας 3(1), Καναράς 2, Καλαμπάκας 13(1).

 

ΔΕΚΑ-Μαντουλίδης 74-71

Δεκάλεπτα: 21-27, 39-36, 54-51, 74-71

Διαιτητές: Σελεβός, Μπαχτσεβανόπουλος

ΔΕΚΑ (Μιχαηλίδης): Δημητριάδης 8, Τσιμερίκας 4, Χατζηχρήστος 18, Τσιροπούλης Γ., Τσιροπούλης Μ. 14(2), Παπασάβογλου Αν. 12(4), Θεογιάννης, Νούσκαλης, Μπόλδογλου, Καρανώτας Τ. 4, Παπασάβογλου Αρ. 8(2), Καλαποθαράκος 4.

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Μπάρμπας 16(1), Τάκης 16, Φόρογλου 1, Λαγός 11, Κεραμάρης 15(2),  Μαλανδρής 10, Ντολόπουλος 2, Βουλκίδης.

 

Ζέφυρος-Ελπίδα Αμπελοκήπων 67-75

Δεκάλεπτα: 22-15, 42-35, 48-54, 67-75

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γ., Τζεκάκης

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Πετρίδης , Αποστόλου 18(2), Κουλαξής 6(1), Ματενίδης 9(1), Γιαννάκης 3(1), Παγωνίδης, Μόρας 5, Μπάμπος, Κατιρτζίδης, Ζωγράφος 14, Σαρρής 12(2).

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Τασούδης 9(2), Φωτόπουλος 15(1), Μπόζιτς, Σαμαράς, Μύθιλλος 17(2), Δημάκης, Βουλγαράκης, Μητρόπουλος, Μαρκόπουλος 11(1), Ξηρόπουλος 17(3), Κουμανιώτης, Συμεών 6.

 

Λεύκιππος Ξάνθης-Κένταυρος Καλλικράτειας 71-59

Δεκάλεπτα: 20-15, 43-28, 60-37, 71-59

Διαιτητές: Γιαννούλης Α., Νέδογλου

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης): Στύλας 3(1), Σταμπολής 3, Νταβουλτζόπουλος  6, Στεργίου 3(1), Χρήστου 7, Ιωαννίδης 3(1), Ζαμπάκης 5(1), Βοϊβατόπουλος 11, Νικολόπουλος 13(3), Μακαρατζής 7(1), Γρούδος 10(1), Παλλάκης.

Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης Α. 14(2), Βελισσαρίου 10(2), Χατζηλάμπρου 6, Φλετούρης 2, Φουρκιώτης 4, Βούκα 5, Δασκαλάκης 8, Κιτσούλης 10.

 

Βαθμολογία

1. Λεύκιππος Ξάνθης 28

2. Μακεδονικός 26

3. ΜΕΝΤ 26

4. Πανσερραϊκός 25

5. Ικαροι Σερρών 24

6. Ελπίδα Αμπελοκήπων 24

7. ΔΕΚΑ 22

8. Κένταυρος Καλικράτειας 20

9. Ασπίδα Ξάνθης 20

10. Μέγας Αλέξανδρος 20

11. Απόλλων Καλαμαριάς 19

12. Ζέφυρος 18

13. Μαντουλίδης 15

*Ικαροι Σερρών, Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους.

**Οι Ικαροι Σερρών έχουν -1 βαθμό από πέρυσι.

 

Επόμενη αγωνιστική (17η, 23/2)

Ασπίδα Ξάνθης-Ικαροι Σερρών

Απόλλων Καλαμαριάς-Μέγας Αλέξανδρος

Πανσερραϊκός-Λεύκιππος Ξάνθης

Κένταυρος Καλικράτειας-ΔΕΚΑ

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Μαντουλίδης

Ζέφυρος-Μακεδονικός

Ρεπό: ΜΕΝΤ

http://www.basket.gr/eidhseis/11419-g-ethniki-apotelesmata-vathmologies-16i-agonistiki

Share this article with friends