Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read More1η Αγωνιστική: 25/2 ή 28/2
(1) | 1ος (1ου ομίλου) – ΔΕΚΑ ~ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ |
(2) | 2ος (1ου ομίλου) – ΠΑΟΚ ΑΣ ~ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓ.ΑΜΣ |
(3) | 3ος (1ου ομίλου) – ΑΡΗΣ ΑΣ ~ ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ ΑΠΟ |
(4) | 4ος (1ου ομίλου) – ΧΑΝΘ ~ ΑΕΤΟΣ ΦΙΛΥΡΟΥ |
(5) | 5ος (1ου ομίλου) – ΜΑΧΗΤΕΣ ΑΕΠΣ ΠΕΙΡ ~ΠΥΛΑΙΑΣ ΑΕ |
(6) | 6ος (1ου ομίλου) – ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΑΝ.ΜΑΣ ~ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ.ΠΑΥΛΟΥ |
(7) | 7ος (1ου ομίλου) – ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΟΣ ΘΕΣ. ~ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ ΑΣ |
(8) | 8ος (1ου ομίλου) – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ ~ΒΑΟ |
(9) | 1ος (2ου ομίλου) – ΒΕΡΓΙΝΑ ~ ΠΥΡΓΟΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ ΑΜΣ |
(10) | 2ος (2ου ομίλου) – ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΕΚ ~ ΑΝΑΤΟΛΙΑ ΣΑΑΚ |
(11) | 3ος (2ου ομίλου) – ΕΛ.ΑΚΑΔ.ΚΑΛΑΘ ~ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ ΑΣ |
(12) | 4ος (2ου ομίλου) – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣ ~ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ 2 |
(13) | 5ος (2ου ομίλου) – ΜΕΝΤ ~ ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕΣ |
(14) | 6ος (2ου ομίλου) – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΡΥΣ. ~ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 2 |
(15) | 7ος (2ου ομίλου) – ΟΛΥΜΠΟΣ ~ ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΜΟ |
(16) | 8ος (2ου ομίλου) – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ.ΜΓΣ ~ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΑΣ |
Ο πρώτος αγώνας της προημιτελικής φάσης θα γίνει στην έδρα της ομάδας από τους ομίλους 3 ως 8.
2η Αγωνιστική: 4/3 ή 7/3
ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ :
Η ημιτελική φάση θα διεξαχθεί τις ακόλουθες ημερομηνίες
1ος αγώνας – 11/3 ή 14/3
2ος αγώνας – 18/3 ή 21/3
Στην ημιτελική φάση προκρίνονται οι δεκαέξι (16) νικητές της προημιτελικής φάσης. Θα αγωνιστούν σε διπλούς αγώνες (μέσα-έξω) ως εξής:
(17) | Ν 1 – Ν 16 |
(18) | Ν 2 – Ν 15 |
(19) | Ν 3 – Ν 14 |
(20) | Ν 4 – Ν 13 |
(21) | Ν 5 – Ν 12 |
(22) | Ν 6 – Ν 11 |
(23) | Ν 7 – Ν 10 |
(24) | Ν 8 – Ν 9 |
Στον πρώτο αγώνα γηπεδούχοι θα είναι οι ομάδες Ν1 έως Ν8.
ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ (FINAL 8):
Το FINAL-8 θα διεξαχθεί την εβδομάδα από 27/3 έως 2/4.
Στην τελική φάση προκρίνονται οι νικητές των αγώνων της ημιτελικής φάσης και θα αγωνιστούν σε 3 αγωνιστικές σε ουδέτερο γήπεδο ως εξής:
1η αγωνιστική
(25) | Ν 17 – Ν 24 |
(26) | Ν 18 – Ν 23 |
(27) | Ν 19 – Ν 22 |
(28) | Ν 20 – Ν 21 |
2η αγωνιστική
(29) | Ν 25 – Ν 28 |
(30) | Ν 26 – Ν 27 |
(31) | ΗΤ 25 – ΗΤ 28 |
(32) | ΗΤ 26 – ΗΤ 27 |
3η αγωνιστική
Τελικός (1η – 2η θέση) | Ν 29 – Ν 30 |
(3η – 4η θέση) | ΗΤ 29 – ΗΤ 30 |
(5η – 6η θέση) | Ν 31 – Ν 32 |
(7η – 8η θέση) | ΗΤ 31 – ΗΤ 32 |
Ο νικητής ανακηρύσσεται πρωταθλητής Εφήβων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. αγωνιστικής περιόδου 2022/2023 και αντιπροσωπεύει την Ένωση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της αγωνιστικής περιόδου 2022/2023
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read More