Posts From ekasth web

Το σημερινό πρόγραμμα αγώνων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. (Τρίτη 21.01.2020)

Το σημερινό πρόγραμμα αγώνων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. (Τρίτη 21.01.2020)

Το πρόγραμμα αγώνων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. Δείτε το πρόγραμμα αγώνων της Τρίτης σε πλήρη ανάπτυξη οθόνης με κλικ εδώ</a

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Εφήβων: Φιλικό την Πέμπτη για το κλιμάκιο Βορρά (23.01.20). Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Εφήβων: Φιλικό την Πέμπτη για το κλιμάκιο Βορρά (23.01.20). Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

Την Πέμπτη 23 Ιανουαρίου και ώρα 17:30 στο ΔΑΚ Ευόσμου, καλούνται οι παρακάτω αθλητές του κλιμακίου Βορρά της Εθνικής Εφήβων για το φιλικό παιχνίδι με την ομάδα του Αίαντα Ευόσμου: Τανούλης Γιώργος (ΠΑΟΚ), Ζωίδης Αλέξανδρος (ΧΑΝΘ),

Read More
Το σημερινό πρόγραμμα αγώνων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. (Δευτέρα 20.01.2020)

Το σημερινό πρόγραμμα αγώνων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. (Δευτέρα 20.01.2020)

Το πρόγραμμα αγώνων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. Δείτε το πρόγραμμα αγώνων της Δευτέρας σε πλήρη ανάπτυξη οθόνης με κλικ εδώ

Read More
Αγώνας Α.Ο.Ε.Α.  –   ΜΙΚΤΗ Ε.ΚΑ.Σ.Θ. για το πρωτάθλημα ΠΑΙΔΩΝ την ΔΕΥΤΕΡΑ (20/01/2020) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί🏀⛹⛹

Αγώνας Α.Ο.Ε.Α. – ΜΙΚΤΗ Ε.ΚΑ.Σ.Θ. για το πρωτάθλημα ΠΑΙΔΩΝ την ΔΕΥΤΕΡΑ (20/01/2020) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί🏀⛹⛹

Από την Ε.ΚΑ.Σ.Θ. καλούνται την ΔΕΥΤΕΡΑ 20 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020 & ώρα 16:00 στο γήπεδο ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ οι παρακάτω αθλητές γεννημένοι το 2005 για τον αγώνα Α.Ο.Ε.Α. – ΜΙΚΤΗ Ε.ΚΑ.Σ.Θ. ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΚΩΛΥΜΑΤΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩNΗΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΗΣ

Read More
ΕΛ. ΑΚΑΔ. ΚΑΛΑΘ/ΣΗΣ – ΓΑΛΑΖΙΟΙ ΚΟΘ | A ΑΝΔΡΩΝ (14η αγ) Live Streaming από την ΕΚΑΣΘ (Δευτέρα 20.01.2020 21:00)

ΕΛ. ΑΚΑΔ. ΚΑΛΑΘ/ΣΗΣ – ΓΑΛΑΖΙΟΙ ΚΟΘ | A ΑΝΔΡΩΝ (14η αγ) Live Streaming από την ΕΚΑΣΘ (Δευτέρα 20.01.2020 21:00)

ΕΛ. ΑΚΑΔ. ΚΑΛΑΘ/ΣΗΣ - ΓΑΛΑΖΙΟΙ ΚΟΘ | A ΑΝΔΡΩΝ (14η αγ) Live Streaming από την ΕΚΑΣΘ (Δευτέρα 20.01.2020 21:00) Μείνετε συντονισμένοι στην ιστοσελίδα της ΕΚΑΣΘ, συντονιστείτε με το κανάλι της Ένωσης στο YouTube και απολαύστε την

Read More
Μικτή ΕΚΑΣΘ – Παναθλητικός 37-61

Μικτή ΕΚΑΣΘ – Παναθλητικός 37-61

Μικτή ΕΚΑΣΘ - Παναθλητικός 37-61 Διαιτητές Χατζηνικολαου - Ορφανίδης Δεκάλεπτα : 7-24, 18-48, 29-59, 37-61. ΕΚΑΣΘ (Αγγελίδης-Μαλιαρίδου) Γρηγορίου, Μακαρένη, Φασούλα, Καλογήρου, Αθανασίου, Καπουκρανίδου, Ιωαννίδου, Καμπερίδου, Ζένκα, Κεσίδου, Καπόνη, Παρακεντέ. Παναθλητικός (Μακρής) Σαριδάκη, Αντωνίου, Μπαξεβάνη, Παπαδοπούλου, Καρακίτσου, Καρύδα, Σβορώνου, Κόλλη,

Read More
ΕΟΚ | Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (13η αγωνιστική)

ΕΟΚ | Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (13η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής: 1ος Όμιλος Αποτελέσματα ΓΣ Κορωπίου - ΑΟ Ερμιόνης 63-69 ΑΟ Γλαύκος - ΑΟ Αχαγιά ’82 52-57 ΑΟ Ακράτας - ΝΕΟ Ληξουρίου 78-94 ΑΟΚ Χαλάνδρι - ΣΔΥ

Read More
ΕΟΚ | Β’ Εθνική Ανδρών (15η αγωνιστική): Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες

ΕΟΚ | Β’ Εθνική Ανδρών (15η αγωνιστική): Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες

1ος ΟΜΙΛΟΣ Το Μαρούσι νίκησε στην έδρα του ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας και ολοκλήρωσε μόνο του στην κορυφή τον πρώτο γύρο του πρωταθήματος στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής. Σε απόσταση ενός βαθμού έμεινε μόνο ο Πανερυθραϊκός

Read More
ΕΟΚ | Α2 Γυναικών: 13η Αγωνιστική – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

ΕΟΚ | Α2 Γυναικών: 13η Αγωνιστική – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Για την 13η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών είχαμε. 1ος Ομιλος - Αποτελέσματα Αετός Καλλιθέας - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 33-75 Πανιώνιος - Αγία Παρασκευή 64-67 (παρ.) ΑΟ Αργους Δαναοί - Ηλιούπολη 47-66 Αθηναϊκός - Φοίνικας Πειραιά 64-50 Αιγέας Χίου - Πρωτέας

Read More
ΕΟΚ | Α1 Γυναικών: 13η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (19.01.20)

ΕΟΚ | Α1 Γυναικών: 13η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (19.01.20)

Το πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών συνεχίστηκε σήμερα με τη διεξαγωγή της 13ης Αγωνιστικής: Aποτελέσματα ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 52-100 Σπόρτιγκ-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 59-58 ΟΑ Χανίων-Παναθηναϊκός 63-67 ΠΑΣ Γιάννινα-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 84-90 (παρ.) Εσπερίδες-ΚΑΟ Μελισσίων 48-56 Νίκη Λευκάδας - Ελευθερία Μοσχάτου 76-66 (18/01) Aναλυτικά τα παιχνίδια Σπόρτιγκ - Δάφνη Αγ.Δημ. 59-58 Διαιτητές: Σκούτας-Αποστολίδης-Παπαφωτίου Δεκάλεπτα: 17-15, 32-23, 47-41, 59-58 Σπόρτιγκ

Read More
Το πρόγραμμα αγώνων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. (Κυριακή 19.01.2020)

Το πρόγραμμα αγώνων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. (Κυριακή 19.01.2020)

Το πρόγραμμα αγώνων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020 Α΄ κατ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ : 21:30 ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ~ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΑΣ ΜΙΧΕΛΗΣ , ΜΗΤΚΟΣ Γραμματεία: Καπνοπούλου, Παπαδόπουλος Κ., Ηλιάσκος Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ : 19:00 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΛ. ΑΟΚ ~ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ ΓΑΣ ΣΚΡΙΝΟΣ, ΚΑΤΣΙΝΑΣ Γραμματεία: Δεμερτζίδου, Πισκιούλης, Ανανιάδου 21:00 ΙΩΝΙΑΣ ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ ~ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Α.ΠΟΛ.. ΤΖΕΚΑΚΗΣ, ΚΑΣΟΥΜΗΣ Γραμματεία: Αντωγλου, Αντωνιάδου, Σακάρογλου 16:00 ΦΟΙΝΙΚΑ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΣ ΚΑΛ. ~ ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ

Read More
EOK | Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 15ης αγων. (18.01.20)

EOK | Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 15ης αγων. (18.01.20)

Στους σημερινούς (18/1) αγώνες για την 15η αγωνιστική της Α2 Ανδρών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: Φίλιππος Βέροιας-Αμύντας 75-57 Ανατόλια-Καρδίτσα 64-74 Κόροιβος Αμαλιάδας-Οίαξ Ναυπλίου 78-84 Παγκράτι-Αγρίνιο 69-71 Δάφνη Δαφνίου-Ολυμπιακός 80-82 Τρίτων-Ελευθερούπολη 62-68 Χαρίλαος Τρικούπης-Απόλλων Πάτρας 88-84 (κ.α. 75-75) Κυριακή 19 Ιανουαρίου Ψυχικού 16.00 Ψυχικό-Διαγόρας Δρυοπιδέων Αναλυτικά

Read More
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ – ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ 73-66 Στιγμιότυπα (HL) του αγώνα της Β Ανδρών 2ος ΟΜ ΕΚΑΣΘ

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ – ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ 73-66 Στιγμιότυπα (HL) του αγώνα της Β Ανδρών 2ος ΟΜ ΕΚΑΣΘ

 ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ - ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ 73-66 Στιγμιότυπα (HL) του αγώνα της Β Ανδρών 2ος ΟΜ ΕΚΑΣΘ

Read More
Το πρόγραμμα αγώνων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. (Σαββάτο 18.01.2020)

Το πρόγραμμα αγώνων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. (Σαββάτο 18.01.2020)

Το πρόγραμμα αγώνων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020 Γ2΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ : 21:00 ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΑΙΔΑΛΟΣ Α.Π. Α.Σ. ~ ΜΑΚΕΔΩΝ ΑΜΠΕΛ/ΠΩΝ ΤΣΑΚΙΡΗΣ, ΣΜΠΡΙΝΗΣ Γραμματεία: Ανανιάδου, Γαλάνη Π., Μαρβάκη Ι 21:30 ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ Γ.Σ. ~ ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΕΚ ΝΙΚΕΖΗΣ ΔΑΝΔΑΡΑΣ Γραμματεία: Σακαλής, Φωστηρίδου, Δεμερτζίδου 20:00 ΠΟΛΙΧΝΗΣ ΜΕΤΕΩΡΙΤΕΣ ΑΜΠΣ ~ ΒΕΛΛΕΡΕΦΟΝΤΗΣ ΑΣ ΚΟΥΚΟΥΣΕΡΑΚΗΣ, ΠΑΡΜΑΚΙΔΗΣ Γραμματεία: Διαμαντόπουλος Γ., Ακριτίδου, Διαμαντοπούλου Α 20:30 Ν.ΡΥΣΙΟΥ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΑΓΑΡ. Α.Π.Σ. ~ ΑΛΛΙΓΑΤΟΡΕΣ ΚΑΛ.

Read More
Προπόνηση γεννημένων 2007 το Σάββατο 18/01/2020. Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

Προπόνηση γεννημένων 2007 το Σάββατο 18/01/2020. Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

  Από την Ε.ΚΑ.Σ.Θ. καλούνται το Σαββάτο 18/01/2020 και ώρα 08:45 τα  σωματεία να στείλουν τους παρακάτω αθλητές για προπόνηση στο γήπεδο της Μικρας Β. Για περισσότερες πληροφορίες – κωλύματα οι προπονητές – αθλητές μπορούν να  επικοινωνήσουν

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (20.01.20) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (20.01.20) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

Τη Δευτέρα 20 Ιανουαρίου και ώρα 17:00 στο γήπεδο της Μίκρας Β’, θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παίδων: Κωνσταντινίδης Αναστάσιος (ΠΑΟΚ), Κωνσταντινίδης Θεόδωρος (ΠΑΟΚ), Γκατζιούρας Κωνσταντίνος (ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ), Κόκκινος

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (21.01.20) Ποιοι αθλητές (γ2006) έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (21.01.20) Ποιοι αθλητές (γ2006) έχουν κληθεί

Την Τρίτη 21 Ιανουαρίου και ώρα 15:00, στο γήπεδο της Μίκρας Β’, θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων (γεννημένοι το 2006): Προβατίδης Ανδρέας (ΠΑΟΚ), Βογιατζής Ανδρέας (Αστέρας Πλαγιαρίου),

Read More
Το πρόγραμμα αγώνων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. (Παρασκευή 17.01.2020)

Το πρόγραμμα αγώνων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. (Παρασκευή 17.01.2020)

Το πρόγραμμα αγώνων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020 Β΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ : 19:30 ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ ~ ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ ΑΣ ΤΣΑΡΔΟΥΛΙΑΣ T., ΛΑΜΠΡΕΛΛΗΣ Γραμματεία: Καλπακίδου, Γιοβανούδα, Παπαδόπουλος Κ 21:00 ΝΕΑΠΟΛΗΣ Α.Ο.Ε.Α. ~ ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΣ. ΤΣΑΝΤΑΛΗ, ΞΕΝΙΤΟΠΟΥΛΟΣ Γραμματεία: Καραμπουρνιώτη Αρτ., Ανδρούτσος, Καλογιαννίδης 21:30 ΠΕΥΚΩΝ ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ ~ ΛΑΓΥΝΩΝ ΑΣΚ ΣΑΡΑΚΕΝΙΔΗΣ, ΔΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ Γραμματεία: Λάσπα, Καπνοπούλου, Αντωγλου 21:30 ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΧΕΔ. ΑΕΣΝ ~ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΑΠΚ ΦΟΥΝΤΖΗΛΑΣ, ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ Γραμματεία: Φωστηρίδου,

Read More
ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2020 στο ΔΑΚ ΣΙΝΔΟΥ

ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2020 στο ΔΑΚ ΣΙΝΔΟΥ

ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2020 στο ΔΑΚ ΣΙΝΔΟΥ

Read More
ΕΟΚ | Πρόσκληση για προεπιλογή των ομάδων 3Χ3 (γεν. 2003 – 2004)

ΕΟΚ | Πρόσκληση για προεπιλογή των ομάδων 3Χ3 (γεν. 2003 – 2004)

α τουρνουά 3Χ3 αποτελούν πλέον ένα ισχυρό κομμάτι στο καλεντάρι της FIBA, με διεξαγωγή Ευρωπαϊκών και Παγκοσμίων Πρωταθλημάτων Ανδρών, Γυναικών, αλλά και Εφήβων – Νεανίδων. Η Θεσσαλονίκη και η Καβάλα θα φιλοξενήσουν δύο καμπ προεπιλογής αθλητών

Read More