ΕΟΚ

ΕΟΚ | Πανελλήνιο Εφήβων: Β’ Φάση, Α’ Όμιλος (1η αγωνιστική)

ΕΟΚ | Πανελλήνιο Εφήβων: Β’ Φάση, Α’ Όμιλος (1η αγωνιστική)

Για την 1η αγωνιστική του Α' Ομίλου για τη Β' Φάση του Πανελληνίου Εφήβων σημειώθηκαν τα αποτελέσματα: Αρίων Ξάνθης-Διόσκουροι Κοζάνης 74-66 Δεκάλεπτα: 22-15, 41-28, 59-48, 74-66 Διαιτητές: Συμεωνίδης-Μπαχτσεβανόπουλος Αρίων Ξάνθης (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος, Παπαϊωάννου 11(1), Αμοιράς 15(1), Μπουτζικούδης 7(1), Καλλίδης, Κοτζαμάνης,

Read More
ΕΟΚ | Πανελλήνιο Νεανίδων: Β’ Φάση, Α’ Όμιλος (1η αγωνιστική)

ΕΟΚ | Πανελλήνιο Νεανίδων: Β’ Φάση, Α’ Όμιλος (1η αγωνιστική)

Για την πρώτη μέρα του Α' ομίλου της Β' φάσης του Πανελληνίου Νεανίδων σημειώθηκαν τα αποτέλεσματα: Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών-Αστέρας Καβάλας 63-56 Δεκάλεπτα: 20-16, 32-31, 46-43, 63-56 Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Παπαδόπουλος Κ. Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών(Βακουφτσή-Καραγιάννης): Ντόνα 2, Τζημορώτα 27, Παπαδημητρίου, Τσιαρτσιώτη

Read More
ΕΟΚ | Πανελλήνιο Παίδων: Το πρόγραμμα της τελικής φάσης

ΕΟΚ | Πανελλήνιο Παίδων: Το πρόγραμμα της τελικής φάσης

ο πρόγραμμα της τελικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων είναι το εξής: ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ                                              2.  ΑΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ                                              3.  ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ                                              4.  ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                                              5.  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                              6.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΘ ΗΜ/ΝΙΕΣ     ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΕΣ                

Read More
ΕΟΚ | Πανελλήνιο Κορασίδων: Το πρόγραμμα της τελικής φάσης

ΕΟΚ | Πανελλήνιο Κορασίδων: Το πρόγραμμα της τελικής φάσης

ο πρόγραμμα της τελικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων είναι το εξής:                                                1.  ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ                                              2.  ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80                                              3.  ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ                                              4.  ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                                              5.  ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                                              6.  ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΗΜ/ΝΙΕΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΕΣ                 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ   ΤΕΤΑΡΤΗ 29-07-2020   ΜΕΤΣ 15.00 18.00 21.00 ΓΣ

Read More
Πανελλήνιο Παίδων: Κορυφή για τον Κεραυνό Λάρισας

Πανελλήνιο Παίδων: Κορυφή για τον Κεραυνό Λάρισας

Ο Κεραυνός Λάρισας κατέκτησε την πρώτη θέση στον Α' Όμιλο της Β' Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων και προκρίθηκε στην τελική φάση. Στο πλαίσιος της 5ης αγωνιστικής σημειώθηκαν τα αποτελέσματα: Πανσερραϊκός-ΣΚ Ιωάννινα 58-39 Δεκάλεπτα: 11-12, 24-23, 41-33,

Read More
Πανελλήνιο Κορασίδων: Η Καβάλα στην τελική φάση

Πανελλήνιο Κορασίδων: Η Καβάλα στην τελική φάση

Η Καβάλα με 5/5 βρέθηκε στην κορυφή του Α' Όμίλου στους αγώνες για τη Β' Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων. Οι αγώνες της τελευταίας αγωνιστικής είναι: Νίκη Λευκάδας-Ιερισσός 71-44 Δεκάλεπτα: 20-15, 34-23, 48-32, 71-44 Διαιτητές: Αναστασιάδης-Κωνσταντινέλης Νίκη Λευκάδας (Ζαβιτσάνος):

Read More
Πανελλήνιο Παίδων: Β’ Φάση, Α’ Όμιλος 4η Αγωνστική

Πανελλήνιο Παίδων: Β’ Φάση, Α’ Όμιλος 4η Αγωνστική

Για την 4η αγωνιστική του Α' Ομίλου της Β' φάσης του Πανελληνίου Παίδων σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: ΣΚ Ιωάννινα-Πιερικός Αρχέλαος 74-59 Δεκάλεπτα: 23-15, 43-37, 61-52, 74-59 Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Μπαχτσεβανόπουλος ΣΚ Ιωάννινα (Μπάθας-Χαντζάρας): Μπότσιος, Γκλιναβός 10, Μαρτζούκος 2, Κωτσόβολος, Μπαρτζώκας 5,

Read More
Πανελλήνιο Κορασίδων: Β’ Φάση, Α’ Όμιλος (4η αγωνιστική)

Πανελλήνιο Κορασίδων: Β’ Φάση, Α’ Όμιλος (4η αγωνιστική)

Για την 4η αγωνιστική του Α' Ομίλου της Β' φάσης του Πανελληνίου Κορασίδων σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: Ιερισσός-ΕΚ Καβάλας 20-76 Δεκάλεπτα: 7-23, 9-47, 9-66, 20-76 Διαιτητές: Αναστασιάδης-Αγραφιώτης Β. Ιερισσός (Κούλιας): Ισάκις, Πασχαλά 9, Παναγιωτίδου, Μιλκούδη, Γεράκη, Γκατζιώνη 9, Τσουκαλά,

Read More
Πανελλήνιο Παίδων: Β’ Φάση, Α’ Όμιλος (3η αγωνιστική)

Πανελλήνιο Παίδων: Β’ Φάση, Α’ Όμιλος (3η αγωνιστική)

Για την 3η αγωνιστική του Α' Ομίλου της Β' φάσης του Πανελληνίου Παίδων σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: Πανσερραϊκός-Διόσκουροι Κοζάνης 55-41 Δεκάλεπτα: 18-9, 30-24, 45-30, 55-41 Διαιτητές: Αναστασιάδης-Ηλιόπουλος Πανσερραϊκός(Σαμαράς-Χρυσανθίδης): Καζακίδης, Παυλίδης 4, Λάτσιος 13, Μελισσάς 6(2), Τζιλερίδης 6, Γρηγοριάδης 2,

Read More
Πανελλήνιο Κορασίδων: Β’ Φάση, Α’ Όμιλος (3η αγωνιστική)

Πανελλήνιο Κορασίδων: Β’ Φάση, Α’ Όμιλος (3η αγωνιστική)

Για την 3η αγωνιστική του Α' Ομίλου της Β' φάσης του Πανελληνίου Κορασίδων σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: Νίκη Λευκάδας-Σπάρτακος Λάρισας 78-55 Δεκάλεπτα: 18-13, 32-30, 57-44, 78-55 Διαιτητές: Μπαχτσεβανόπουλος-Παπαδόπουλος Κ. Νίκη Λευκάδας (Ζαβιτσάνος): Κερασοβίτη 42, Ιωακειμίδου 4, Σουλιώτη 4, Τυπάλδου

Read More
ΕΟΚ | ΓΕΝΙΚΕΣ και ΕΙΔΙΚΕΣ προκηρύξεις Εθνικών Πρωταθλημάτων και Κυπέλλων Ανδρών – Γυναικών περιόδου 2020-21 – Δηλώσεις συμμετοχής

ΕΟΚ | ΓΕΝΙΚΕΣ και ΕΙΔΙΚΕΣ προκηρύξεις Εθνικών Πρωταθλημάτων και Κυπέλλων Ανδρών – Γυναικών περιόδου 2020-21 – Δηλώσεις συμμετοχής

2020-2021 Γενική Προκήρυξη πρωταθλήμάτων ΕΟΚ, Αγωνιστικής περιόδου 2020-2021 Σύνδεσμος 2020-2021 ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2020-2021 Σύνδεσμος 2020-2021 ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2020-2021 Σύνδεσμος 2020-2021 ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ Α1 ΕΘΝ. ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2020-2021 Σύνδεσμος 2020-2021 ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ, 2020-2021 Σύνδεσμος 2020-2021 ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ Α2 ΕΘΝ. ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2020-2021 Σύνδεσμος 2020-2021 ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ,

Read More
Πανελλήνιο Κορασίδων: Β’ Φάση, 2η Αγωνστική

Πανελλήνιο Κορασίδων: Β’ Φάση, 2η Αγωνστική

Οι αγώνες της 2ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων στον Α’ και Β’ Όμιλο: Α’ Όμιλος Απόλλων Πτολεμαΐδας-Νίκη Λευκάδας 73-68 Δεκάλεπτα: 16-15, 37-29, 59-52, 73-68 Διαιτητές: Τσάνταλη-Καραβάς Απόλλων Πτολεμαϊδας (Παπαδημητρίου): Χωλοπούλου 30 , Δίπλαρη 4, Πασιαλή, Σαρβάνη 5, Δήμου 6,

Read More
Πανελλήνιο Παίδων: Β’ Φάση, 2η Αγωνστική

Πανελλήνιο Παίδων: Β’ Φάση, 2η Αγωνστική

    Για τη δεύτερη αγωνιστική του A' Oμίλου της B' φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: ΚΑΟ Χαλκιδικής-Πανσερραϊκός 56-66 Δεκάλεπτα: 17-8, 40-36, 53-55, 56-66 Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Αγραφιώτης Β. ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος-Βέτσος): Τογανίδης, Λασκαρίδης 18(1), Παπαδόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Σακκοράφας 5(1), Τσίνας 6(2),

Read More
Πανελλήνιο Κορασίδων: Β’ Φάση, 1η Αγωνστική

Πανελλήνιο Κορασίδων: Β’ Φάση, 1η Αγωνστική

Για την πρώτη αγωνιστική του Α' και Β' ομίλου της Β' φάσης του Πανελληνίου Κορασίδων σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: 13 Ιουλίου Α’ Όμιλος (ΚΓ Σταυρούπολης) Νίκη Λευκάδας-ΕΚ Καβάλας 25-55 Δεκάλεπτα: 7-12, 10-30, 16-45, 25-55 Διαιτητές: Αναστασιάδης Β.-Μπαχσεβανόπουλος Νίκη Λευκάδας (Ζαβιτσάνος):

Read More
Πανελλήνιο Παίδων: Β’ Φάση, 1η Αγωνστική

Πανελλήνιο Παίδων: Β’ Φάση, 1η Αγωνστική

Για την πρώτη αγωνιστική του Α’ ομίλου της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Παίδων σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: 13 Ιουλίου Α’ Όμιλος (ΚΓ Νεάπολης) Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος 64-50 Δεκάλεπτα: 15-19, 26-28, 43-36, 64-50 Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Δικταπανίδης Πανσερραϊκός(Σαμαράς-Χρυσανθίδης): Παυλίδης 2, Λάτσιος 2, Μελισσάς, Τζιλερίδης 2,

Read More
ΕΟΚ | Το πρόγραμμα της Τελικής Φάσης των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Παίδων, Εφήβων, Κορασίδων, Νεανίδων 2020-2021

ΕΟΚ | Το πρόγραμμα της Τελικής Φάσης των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Παίδων, Εφήβων, Κορασίδων, Νεανίδων 2020-2021

Τα προγράμματα των αγώνων της Τελικής Φάσης των Πανελλήνιων Πρωταθλημάτων Εφήβων, Παίδων, Νεανίδων και Κορασίδων, έχουν ως εξής: ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ 47ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ 2019–2020                                                                                   ΣΩΜΑΤΕΙΑ                                                                 1. ΝΙΚΗΤΗΣ Α’ ΟΜΙΛΟΥ                                                                 2. ΝΙΚΗΤΗΣ Β’ ΟΜΙΛΟΥ                                                                 3. ΝΙΚΗΤΗΣ Γ’ ΟΜΙΛΟΥ                                                                 4. ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑ                                                                 5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                                                 6.

Read More
ΕΟΚ | Το πρόγραμμα της Β’ Φάσης των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Παίδων, Εφήβων, Κορασίδων, Νεανίδων 2020-2021

ΕΟΚ | Το πρόγραμμα της Β’ Φάσης των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Παίδων, Εφήβων, Κορασίδων, Νεανίδων 2020-2021

Το πρόγραμμα της Β’ Φάσης των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Παίδων, Εφήβων, Κορασίδων, Νεανίδων είναι:   ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ B’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ 2020-2021  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΩΜΑΤΕΙΑ                                              1.  ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΜΓΣ 2.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΔΥΜ 3.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚΕΜ 4.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΘ 5.  ΚΑΟΧ ΕΥΡΩΠΗ 87 6.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΒΔΕ ΗΜ/ΝΙΕΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 13/07/20 ΝΕΑΠΟΛΗΣ 16.30 18.30 20.30 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΜΓΣ –

Read More
Υγειονομικό πρωτόκολλο διεξαγωγής αγώνων

Υγειονομικό πρωτόκολλο διεξαγωγής αγώνων

Το Πρωτόκολλο Διεξαγωγής Αγώνων καθορίζει τις απαραίτητες διαδικασίες που πρέπει να ακολουθήσουν όλες οι ομάδες που συμμετέχουν στους αγώνες που διοργανώνονται από τη ΕΟΚ της αγωνιστικής περιόδου 2019-2020 (εφεξής αγώνες). Επίσης, το εν λόγω

Read More
ΕΟΚ | H σύνθεση των ομίλων των Εθνικών κατηγοριών μετά την κλήρωση ανακατανομής των σωματείων ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ και ΕΚΑΣΘ

ΕΟΚ | H σύνθεση των ομίλων των Εθνικών κατηγοριών μετά την κλήρωση ανακατανομής των σωματείων ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ και ΕΚΑΣΘ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ Γυναικών Η σύνθεση των ομίλων της Α2΄ Εθνικής Γυναικών (1ος, 2ος, 3ος, 4ος) για την περίοδο 2020-21 μετά την κλήρωση ανακατανομής των σωματείων ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ και ΕΚΑΣΘ έχουν ως εξής: 1ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ ΔΑΝΑΟΙ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΜΙΛΛΑ

Read More
ΕΟΚ | Γενική προκήρυξη πρωταθλημάτων 2020-2021

ΕΟΚ | Γενική προκήρυξη πρωταθλημάτων 2020-2021

ΕΟΚ | Γενική προκήρυξη πρωταθλημάτων 2020-2021

Read More