ΕΟΚ

ΕΟΚ | Διάδοση της καλαθοσφαίρισης στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια εκπαίδευση

ΕΟΚ | Διάδοση της καλαθοσφαίρισης στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια εκπαίδευση

Από τον Οκτώβριο 2018 μέχρι σήμερα η ομοσπονδία καλαθοσφαίρισης με την άδεια του Υπουργείου Παιδείας παρουσιάζει στα σχολεία ένα διαδραστικό πρόγραμμα με τίτλο « Διάδοση της καλαθοσφαίρισης στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια εκπαίδευση» . Σκοπός του προγράμματος

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (25.02.20) Ποιοι αθλητές ( γ2005 & γ2006 ) έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (25.02.20) Ποιοι αθλητές ( γ2005 & γ2006 ) έχουν κληθεί

Την Τρίτη 25 Φεβρουαρίου και ώρα 16:30, στο γήπεδο της Μίκρας Β’, θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων (γεννημένοι το 2005): Σκουλαριώτης Θεόδωρος (Άρης), Λαμπρόπουλος Κωνσταντίνος (Άρης), Φωταρούδης Φώτης (ΔΕΚΑ), Ιακωβίδης

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Ανδρών: Σκουρτόπουλος: «Πάντα σημαντικό το πρώτο παιχνίδι»

ΕΟΚ | Εθνική Ανδρών: Σκουρτόπουλος: «Πάντα σημαντικό το πρώτο παιχνίδι»

Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός για την Εθνική Ανδρών, που θέλει να αρχίσει νικηφόρα την προσπάθεια πρόκρισης στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2021 υποδεχόμενη την Παρασκευή (21/2, 19:00) στο «Δ. Τόφαλος» της Πάτρας την Βουλγαρία.

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Ανδρών: Αναχώρηση για Πάτρα για τον αγώνα με τη Βουλγαρία στις 21 Φεβρουαρίου 20

ΕΟΚ | Εθνική Ανδρών: Αναχώρηση για Πάτρα για τον αγώνα με τη Βουλγαρία στις 21 Φεβρουαρίου 20

Για την Πάτρα αναχώρησε το πρωί της Δευτέρας η Εθνική Ανδρών, όπου την Παρασκευή (21.02) ρίχνεται στην μάχη των προκριματικών του Ευρωμπάσκετ 2021 με πρώτο αντίπαλο την Βουλγαρία. Μιλώντας για το νέο ξεκίνημα της Εθνικής ο

Read More
ΕΟΚ | Α1 Γυναικών: 17η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (16.02.20) – Βαθμολογία

ΕΟΚ | Α1 Γυναικών: 17η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (16.02.20) – Βαθμολογία

Για την 17η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών σημειώθηκαν τα αποτελέσματα. Νίκη Λευκάδας-ΟΑ Χανίων 78-80 (παρ.) ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός 65-88 Εσπερίδες-ΠΑΟΚ 83-79 (παρ.) ΚΑΟ Μελισσίων-Ελευθερία Μοσχάτου 63-74 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 67-61 Ολυμπιακός – Σπόρτιγκ 114-54 (15/02) Αναλυτικά τα παιχνίδια Νίκη Λευκάδας – ΟΑ Χανίων 78-80 (παρ.) Διαιτητές: Παναγιώτου-Κωνσταντινίδου-Καρπάνος Δεκάλεπτα: 20-20, 28-40, 49-60, 70-70

Read More
ΕΟΚ | Α2 Γυναικών: 17η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (16.02.2020) – Βαθμολογία

ΕΟΚ | Α2 Γυναικών: 17η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (16.02.2020) – Βαθμολογία

Το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών συνεχίστηκε με τη διεξαγωγή της 17ης Αγωνιστικής. 1ος Ομιλος - Αποτελέσματα Ηλιούπολη - Αθηναϊκός 73-59 Πρωτέας Βούλας - Φοίνικας Πειραιά 54-41 Αιγέας Χίου-Εύνικος 53-84 Αετός Καλλιθέας-ΑΟ Άργους «Οι Δαναοί» 53-65 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αγ. Παρασκευή 57-48 Αναλυτικά τα παιχνίδια Ηλιούπολη

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (17.02.20) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (17.02.20) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

Τη Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου και ώρα 17:00 στο γήπεδο της Μίκρας Β’ , θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παίδων: Κωνσταντινίδης Αναστάσιος (ΠΑΟΚ), Κωνσταντινίδης Θεόδωρος (ΠΑΟΚ), Γκατζιούρας Κωνσταντίνος (Μαντουλίδης),

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (18.02.20) Ποιοι αθλητές (γ2005) έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (18.02.20) Ποιοι αθλητές (γ2005) έχουν κληθεί

Την Τρίτη 18 Φεβρουαρίου και ώρα 16:30 στο γήπεδο Μίκρας Β’, θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων (γεννημένοι το 2005): Σκουλαριώτης Θεόδωρος (Άρης), Λαμπρόπουλος Κωνσταντίνος (Άρης), Φωταρούδης Φώτης

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (18.02.20) Ποιοι αθλητές (γ2006) έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (18.02.20) Ποιοι αθλητές (γ2006) έχουν κληθεί

Την Τρίτη 18 Φεβρουαρίου και ώρα 15:00, στο γήπεδο της Μίκρας Β’, θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων (γεννημένοι το 2006): Προβατίδης Ανδρέας (ΠΑΟΚ), Βογιατζής Ανδρέας(Αστέρας Πλαγιαρίου), Λιοτόπουλος

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Ανδρών: Αναχώρηση για Πάτρα για τον αγώνα με τη Βουλγαρία στις 21 Φεβρουαρίου 20

ΕΟΚ | Εθνική Ανδρών: Αναχώρηση για Πάτρα για τον αγώνα με τη Βουλγαρία στις 21 Φεβρουαρίου 20

Η Εθνική Ανδρών θα αναχωρήσει για την Πάτρα, όπου θα κάνει το πρώτο βήμα για το Ευρωμπάσκετ 2021 τη Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου στις 10.00 από το ΟΑΚΑ. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα αντιμετωπίσει στην αχαϊκή

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παίδων: Φιλικά στο Πράβετς (22 κ 23.02.20) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παίδων: Φιλικά στο Πράβετς (22 κ 23.02.20) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

Η Εθνική Παίδων θα δώσει δύο φιλικούς αγώνες με την αντίστοιχη της Βουλγαρίας στις 22 και 23 Φεβρουαρίου στο Πράβετς. Οι αθλητές που καλούνται είναι οι: Αναστάσιος Κωνσταντινίδης (ΠΑΟΚ), Στέλιος Χαβαλές (ΧΑΝΘ), Κωνσταντίνος Καραγιάννης (ΧΑΝΘ), Ευάγγελος

Read More
ΕΟΚ | Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (16η αγωνιστική)

ΕΟΚ | Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (16η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:   1ος Όμιλος Αποτελέσματα ΚΑΟ Κορίνθου - ΑΟ Ερμιόνης 77-55 ΑΕ Ν. Κηφισιάς - ΝΕΟ Ληξουρίου 72-80 Ηλυσιακός ΑΟ - ΣΔΥ Τρίπολης 79-60 ΑΟ Αχαγιά ‘82 -

Read More
ΕΟΚ | Β’ Εθνική Ανδρών (18η αγωνιστική): Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες (09.02.2020)

ΕΟΚ | Β’ Εθνική Ανδρών (18η αγωνιστική): Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες (09.02.2020)

1ος Όμιλος Ακάθεκτο συνέχισε το δίδυμο Αμαρουσίου και Πανερυθραϊκού και στην 18η αγωνιστική τους 1ου ομίλου της Β' Εθνικής. Ευνοημένος ήταν ο Εσπερος που έμεινε μόνος στην τρίτη θέση, μετά τις ήττες του Εθνικού και του

Read More
ΕΟΚ | Α2 Γυναικών: 16η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (09.02.2020) – Βαθμολογία

ΕΟΚ | Α2 Γυναικών: 16η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (09.02.2020) – Βαθμολογία

Με τη διεξαγωγή της 16ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών. 1ος Ομιλος – Αποτελέσματα Εύνικος-Αετός Καλλιθέας 71-53 ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Πανιώνιος 49-64 Φοίνικας Πειραιά-Αιγέας Χίου 49-41 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ηλιούπολη Αγ. Παρασκευή-Πρωτέας Βούλας Αναλυτικά τα παιχνίδια Δαναοί Άργους – Πανιώνιος 49-64 Διαιτητές: Λάμπος Π.

Read More
ΕΟΚ | Α1 Γυναικών: 16η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (09.02.20) – Βαθμολογία

ΕΟΚ | Α1 Γυναικών: 16η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (09.02.20) – Βαθμολογία

Για την 16η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών είχαμε: Aποτελέσματα ΠΑΟΚ-Νίκη Λευκάδας 65-70 ΚΑΟ Μελισσίων-Ολυμπιακός 59-83 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-ΠΑΣ Γιάννινα 69-55 Παναθηναϊκός-Εσπερίδες Καλλιθέας 73-60 ΟΑ Χανίων-Σπόρτιγκ 75-83 Ελευθερία Μοσχάτου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 83-78 (8/02) Αναλυτικά τα παιχνίδια ΠΑΟΚ-Νίκη Λευκάδας 65-70 Διαιτητές: Ταρενίδης Κ., Χατζημπαλίδης, Χρυσάφης Δεκάλεπτα: 14-9, 31-32, 46-46, 65-70 ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Λιούις 10, Καρλάφτη

Read More
EOK | Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 18ης αγων. (08.02.2020) – Βαθμολογία

EOK | Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 18ης αγων. (08.02.2020) – Βαθμολογία

Στις αναμετρήσεις της 18ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: Ψυχικό-Ανατόλια 75-68 Δάφνη Δαφνίου-Καρδίτσα 82-78 Τρίτων-Αγρίνιο 54-68 Χαρίλαος Τρικούπης-Διαγόρας Δρυοπιδέων 95-72 Οίαξ Ναυπλίου-Ελευθερούπολη 78-81 (κ.α. 69-69) Αμύντας-Απόλλων Πάτρας 71-73 Παγκράτι-Κόροιβος Αμαλιάδας 98-80 Φίλιππος Βέροιας-Ολυμπιακός (15/2) Αναλυτικά τα παιχνίδια:  Ψυχικό-Ανατόλια 75-68 Διαιτητές: Κατραχούρας-Δαρλαμήτσος-Καρπάνος (Ελευθεριάδης) Δεκάλεπτα: 18-17,

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Νεανίδων: Προπονητικό διήμερο (01.03.20) Ποιες αθλήτριες έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Νεανίδων: Προπονητικό διήμερο (01.03.20) Ποιες αθλήτριες έχουν κληθεί

Το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νεανίδων θα φιλοξενηθεί το καλοκαίρι στο Ηράκλειο Κρήτης και στο πλαίσιο της προετοιμασίας της ομάδας θα πραγματοποιηθεί προπονητικό διήμερο στην Αθήνα. Οι αθλήτριες που καλούνται να βρίσκονται στα προπονητήρια του ΟΑΚΑ την

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (11.02.20) Ποιοι αθλητές (γ2005) έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (11.02.20) Ποιοι αθλητές (γ2005) έχουν κληθεί

Την Τρίτη 11 Φεβρουαρίου και ώρα 16:30, στο γήπεδο της Μίκρας Β’ , θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων (γεννημένοι το 2005): Σκουλαριώτης Θεόδωρος (Άρης), Λαμπρόπουλος Κωνσταντίνος (Άρης),

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (10.02.20) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (10.02.20) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

Τη Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου και ώρα 17:00 στο γήπεδο της Μίκρας Β’, θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παίδων: Κωνσταντινίδης Αναστάσιος (ΠΑΟΚ), Κωνσταντινίδης Θεόδωρος (ΠΑΟΚ), Γκατζιούρας Κωνσταντίνος (Μαντουλίδης), Κόκκινος

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (11.02.20) Ποιοι αθλητές (γ2006) έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (11.02.20) Ποιοι αθλητές (γ2006) έχουν κληθεί

Την Τρίτη 11 Φεβρουαρίου και ώρα 15:00, στο γήπεδο της Μίκρας Β’ , θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων (γεννημένοι το 2006): Προβατίδης Ανδρέας (ΠΑΟΚ), Βογιατζής Ανδρέας (Αστέρας

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Εφήβων: Προπονητικό διήμερο (13-14.02.20). Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Εφήβων: Προπονητικό διήμερο (13-14.02.20). Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

Η Εθνική Εφήβων θα πραγματοποιήσει προπονητικό διήμερο στη Θεσσαλονίκη στις 13 και 14 Φεβρουαρίου. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα δώσει και δύο φιλικούς αγώνες με την Ευκαρπία και τους Μαχητές Πειραματικό. Οι αθλητές που καλούνται είναι

Read More
ΕΟΚ | 3X3: Τα camp σε Θεσσαλονίκη και Καβάλα

ΕΟΚ | 3X3: Τα camp σε Θεσσαλονίκη και Καβάλα

Μια πρώτη και ολοκληρωμένη.. γεύση από τα τουρνουά 3Χ3 πήραν παιδιά, αλλά και διαιτητές - γραμματεία στη Θεσσαλονίκη και στην Καβάλα στα camp που διοργανώθηκαν στις δύο πόλεις. Η ενημέρωση που έγινε αφορούσε και τη

Read More
ΕΟΚ | Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (15η αγωνιστική)

ΕΟΚ | Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (15η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:   1ος Όμιλος Αποτελέσματα ΓΣ Κορωπίου - ΑΟ Ακράτα 84-75 ΑΟ Ερμιόνης - ΑΟΚ Χαλάνδρι 83-62 ΝΕΟ Ληξουρίου - ΚΑΟ Κορίνθου 61-66 ΣΔΥ Τρίπολης - ΑΕ

Read More
ΕΟΚ | Β’ Εθνική Ανδρών (17η αγωνιστική): Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες

ΕΟΚ | Β’ Εθνική Ανδρών (17η αγωνιστική): Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες

1ος ΟΜΙΛΟΣ Μαρούσι και Πανερυθραϊκός συνέχισαν με νίκες στην 17η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής και σε συνδυασμό με τις ήττες του Εθνικού και του Αιγάλεω αύξησαν την διαφορά από τους διώκτες τους. Αποτελέσματα Αιγάλεω-ΟΦΗ 86-96 Έσπερος

Read More
ΕΟΚ | Α2 Γυναικών: 15η Αγωνιστική – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

ΕΟΚ | Α2 Γυναικών: 15η Αγωνιστική – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Για την 15η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών είχαμε: 1ος Ομιλος - Αποτελέσματα Πανιώνιος-Εύνικος 69-59 Πρωτέας Βούλας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 55-66 Αθηναϊκός-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 80-32 Αετός Καλλιθέας-Φοίνικας Πειραιά 34-76 Αιγέας Χίου-Αγ. Παρασκευή 41-69 Αναλυτικα τα παιχνίδια Αετός Καλλιθέας-Φοίνικας Πειρ.34-76 Διαιτητές: Πετράκης-Αντωνέλου Δεκαλεπτα 5-20,13-38, 22-48, 34-76 Αετός Καλλιθέας

Read More
EOK | Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 17ης αγων. (01.02.20)

EOK | Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 17ης αγων. (01.02.20)

Στις αναμετρήσεις της 17ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: Ανατόλια-Παγκράτι 108-99 (79-79, 87-87, 95-95) Καρδίτσα-Ψυχικό 79-55 Αγρίνιο-Δάφνη Δαφνίου 69-68 Διαγόρας Δρυοπιδέων-Τρίτων 74-89 Ολυμπιακός-Χαρίλαος Τρικούπης 72-71 Ελευθερούπολη-Φίλιππος Βέροιας 86-74 Απόλλων Πάτρας-Οίαξ Ναυπλίου 77-82 Αμύντας-Κόροιβος Αμαλιάδας 89-87 (81-81) Αναλυτικά τα παιχνίδια: Ανατόλια-Παγκράτι 108-99 (79-79,

Read More
ΕΟΚ | Α1 Γυναικών: 15η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (02.02.20)

ΕΟΚ | Α1 Γυναικών: 15η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (02.02.20)

Με τη διεξαγωγή της 15ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών. Αποτελέσματα Σπόρτιγκ-ΠΑΟΚ 70-65 ΠΑΣ Γιάννινα-Ελευθερία Μοσχάτου 68-75 Νίκη Λευκάδας-Παναθηναϊκός 71-84 Ολυμπιακός-ΟΑ Χανίων 91-65 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων 70-48 Εσπερίδες Καλλιθέας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 69-64 παρ. Αναλυτικά τα παιχνίδια Σπόρτιγκ - ΠΑΟΚ 70-65 Διαιτητές: Παντελίδης-Μαντήλας-Χουγιάζος Δεκάλεπτα: 25-22, 40-35, 59-54, 70-65 Σπόρτιγκ (Σόφτσης): Κοίλια

Read More
ΕΟΚ | Ψήφισμα της ολομέλειας των προέδρων Ενώσεων και Τ.Ε.

ΕΟΚ | Ψήφισμα της ολομέλειας των προέδρων Ενώσεων και Τ.Ε.

Παρουσία όλων των προέδρων των Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών της ΕΟΚ πραγματοποιήθηκε η συνεδρίαση του Δ.Σ. της 27ης Ιανουαρίου, κατά την διάρκεια της οποίας αποφασίστηκε ομόφωνα η σύνταξη ψηφίσματος αποδοκιμασίας της πρόσφατης τροποποίησης του Αθλητικού

Read More
ΕΟΚ | 3Χ3: Σεμινάριο διαιτητών στη Θεσσαλονίκη

ΕΟΚ | 3Χ3: Σεμινάριο διαιτητών στη Θεσσαλονίκη

Η Θεσσαλονίκη φιλοξενεί σήμερα στο ΔΑΚ Θέρμης καμπ προεπιλογής αθλητών και αθλητριών (γεν. 2003 και 2004), προκειμένου να γίνει η προεπιλογή των αντίστοιχων ομάδων 3Χ3. Για το λόγο αυτό καλούνται αθλητές και αθλήτριες που ενδιαφέρονται

Read More
ΕΟΚ | Κλήσεις Εθνικής Ανδρών για τις δύο πρώτες αναμετρήσεις των προκριματικών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος

ΕΟΚ | Κλήσεις Εθνικής Ανδρών για τις δύο πρώτες αναμετρήσεις των προκριματικών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος

Ο Θανάσης Σκουρτόπουλος κάλεσε τους εξής 15 παίκτες για τις δύο πρώτες αναμετρήσεις των προκριματικών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος του 2021, απέναντι στην Βουλγαρία στην Πάτρα (21/2, 19:00) και την Βοσνία στην Τούζλα (24/1, 19:00): Γιάννης

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Εφήβων: Προπονητικό διήμερο (29-30.01.20). Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Εφήβων: Προπονητικό διήμερο (29-30.01.20). Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

Η Εθνική Εφήβων θα πραγματοποιήσει προπονητικό διήμερο που μεταξύ άλλων περιλαμβάνει προπονήσεις και δύο φιλικά παιχνίδια με Αμύντα και Πανερυθραϊκό. Οι αθλητές που καλούνται είναι οι: Βησσαρίου Τηλέμαχος, Παπαδημητρίου Κωνσταντίνος, Τόλα Τζουλιάνο, Καλλιανιώτης Γιώργος (Περιστέρι), Οικονομόπουλος Σωτήρης,

Read More
ΕΟΚ | Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (14η αγωνιστική)

ΕΟΚ | Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (14η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής: 1ος Όμιλος Αποτελέσματα AO Γλαύκος - ΓΣ Κορωπίου 75-69 ΑΟ Ακράτα - ΑΟ Ερμιόνης 69-68 ΑΟΚ Χαλάνδρι - ΝΕΟ Ληξουρίου 65-80 ΚΑΟ Κορίνθου - ΣΔΥ

Read More
ΕΟΚ | Α1 Γυναικών: 14η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (26.01.20)

ΕΟΚ | Α1 Γυναικών: 14η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (26.01.20)

Με τη διεξαγωγή της 14ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών. Αποτελέσματα Ελευθερία Μοσχάτου-Εσπερίδες Καλλιθέας 74-54 ΠΑΟΚ-ΟΑ Χανίων 72-73 ΚΑΟ Μελισσίων-ΠΑΣ Γιάννινα 79-68 (παρ.) Παναθηναϊκός-Σπόρτιγκ 70-52 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Νίκη Λευκάδας Κρόνος Αγ. Δημ. – Ολυμπιακός 66-114 (25/01) Αναλυτικά τα παιχνίδια Ελευθερία Μοσχ.-Εσπερίδες Καλ.74-54 Διαιτητές: Αντωνιάδης-Ουσταμπασίδης-Κούλης Χαρ. Δεκάλεπτα: 15-18, 35-29, 51-41, 74-54 Ελευθερία Μοσχ.

Read More
ΕΟΚ | Β’ Εθνική Ανδρών (16η αγωνιστική): Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες

ΕΟΚ | Β’ Εθνική Ανδρών (16η αγωνιστική): Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες

1ος Όμιλος Ο Πανερυθραϊκός πέρασε και από την Ελευσίνα στην πρεμιέρα του δεύτερου γύρου του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής και πέρασε προσωρινά στην κορυφή, με έναν αγώνα περισσότερο από το Μαρούσι που θα παίξει στις

Read More
ΕΟΚ | Α2 Γυναικών: 14η Αγωνιστική – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

ΕΟΚ | Α2 Γυναικών: 14η Αγωνιστική – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Για την 14η Αγωνιστική  του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών είχαμε: 1ος Όμιλος - Αποτελέσματα Εύνικος-Αθηναϊκός 38-63 Πρωτέας Βούλας-Ηλιούπολη 45-58 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αιγέας Χίου 71-44 Αγ. Παρασκευή-Αετός Καλλιθέας Φοίνικας Πειρ.-Πανιώνιος Αναλυτικά τα παιχνίδια Εύνικος - Αθηναϊκός 38-63 Διαιτητές: Αναστασόπουλος-Παπαγεωργίου Δεκάλεπτα: 14-20, 24-38, 30-44, 38-63 Εύνικος (Γκουζίνη): Μετάι, Σκαμαντζούρα, Παπαδοπούλου

Read More
EOK | Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 16ης αγων. (25.01.20)

EOK | Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 16ης αγων. (25.01.20)

Στους σημερινούς αγώνες για την 16η αγωνιστική της Α2 Ανδρών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: Κόροιβος Αμαλιάδας-Ανατόλια 67-68 Παγκράτι-Καρδίτσα 70-66 Ψυχικό-Αγρίνιο 77-72 Δάφνη Δαφνίου-Διαγόρας Δρυοπιδέων 83-87 Χαρίλαος Τρικούπης-Ελευθερούπολη 83-82 Φίλιππος Βέροιας-Απόλλων Πάτρας 82-80 (64-64, 71-71) Οίαξ Ναυπλίου-Αμύντας 74-57 Κυριακή 26 Ιανουαρίου Τρίτων-Ολυμπιακός 20:00 Αναλυτικά οι αναμετρήσεις:  Κόροιβος

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (28.01.20) Ποιοι αθλητές (γ2005) έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (28.01.20) Ποιοι αθλητές (γ2005) έχουν κληθεί

Την Τρίτη 28 Ιανουαρίου και ώρα 16:30 στο γήπεδο Μίκρας Β’, θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων (γεννημένοι το 2005): Σκουλαριώτης Θεόδωρος (Άρης), Λαμπρόπουλος Κωνσταντίνος (Άρης), Φωταρούδης Φώτης

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (27.01.20) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (27.01.20) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

Τη Δευτέρα 27 Ιανουαρίου και ώρα 17:00 στο γήπεδο της Μίκρας Β’, θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παίδων: Κωνσταντινίδης Αναστάσιος (ΠΑΟΚ), Κωνσταντινίδης Θεόδωρος (ΠΑΟΚ), Γκατζιούρας Κωνσταντίνος (Μαντουλίδης), Κόκκινος Γεώργιος

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (28.01.20) Ποιοι αθλητές (γ2006) έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (28.01.20) Ποιοι αθλητές (γ2006) έχουν κληθεί

Την Τρίτη 28 Ιανουαρίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Μίκρας Β’ , θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων (γεννημένοι το 2006): Προβατίδης Ανδρέας (ΠΑΟΚ), Βογιατζής Ανδρέας (Αστέρας Πλαγιαρίου),

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Νεανίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (27.01.20) Ποιες αθλήτριες έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Νεανίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (27.01.20) Ποιες αθλήτριες έχουν κληθεί

Τη Δευτέρα 27 Ιανουαρίου στις 17:15, στο ΕΑΚ Σταυρούπολης θα πραγματοποιηθεί προπόνηση των παρακάτω καλαθοσφαιριστριών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Νεανίδων: Αθανάτου Άρτεμις (Παναθλητικός), Αντωνίου Κατερίνα (Παναθλητικός), Αντωνίου Ισμήνη (Παναθλητικός), Αναγνωστοπούλου Κική (Ηρακλής), Δροσούνη

Read More