ΕΟΚ

ΕΟΚ | Εθνική Ανδρών: Σκουρτόπουλος: «Πάντα σημαντικό το πρώτο παιχνίδι»

ΕΟΚ | Εθνική Ανδρών: Σκουρτόπουλος: «Πάντα σημαντικό το πρώτο παιχνίδι»

Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός για την Εθνική Ανδρών, που θέλει να αρχίσει νικηφόρα την προσπάθεια πρόκρισης στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2021 υποδεχόμενη την Παρασκευή (21/2, 19:00) στο «Δ. Τόφαλος» της Πάτρας την Βουλγαρία.

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Ανδρών: Αναχώρηση για Πάτρα για τον αγώνα με τη Βουλγαρία στις 21 Φεβρουαρίου 20

ΕΟΚ | Εθνική Ανδρών: Αναχώρηση για Πάτρα για τον αγώνα με τη Βουλγαρία στις 21 Φεβρουαρίου 20

Για την Πάτρα αναχώρησε το πρωί της Δευτέρας η Εθνική Ανδρών, όπου την Παρασκευή (21.02) ρίχνεται στην μάχη των προκριματικών του Ευρωμπάσκετ 2021 με πρώτο αντίπαλο την Βουλγαρία. Μιλώντας για το νέο ξεκίνημα της Εθνικής ο

Read More
ΕΟΚ | Α1 Γυναικών: 17η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (16.02.20) – Βαθμολογία

ΕΟΚ | Α1 Γυναικών: 17η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (16.02.20) – Βαθμολογία

Για την 17η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών σημειώθηκαν τα αποτελέσματα. Νίκη Λευκάδας-ΟΑ Χανίων 78-80 (παρ.) ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός 65-88 Εσπερίδες-ΠΑΟΚ 83-79 (παρ.) ΚΑΟ Μελισσίων-Ελευθερία Μοσχάτου 63-74 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 67-61 Ολυμπιακός – Σπόρτιγκ 114-54 (15/02) Αναλυτικά τα παιχνίδια Νίκη Λευκάδας – ΟΑ Χανίων 78-80 (παρ.) Διαιτητές: Παναγιώτου-Κωνσταντινίδου-Καρπάνος Δεκάλεπτα: 20-20, 28-40, 49-60, 70-70

Read More
ΕΟΚ | Α2 Γυναικών: 17η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (16.02.2020) – Βαθμολογία

ΕΟΚ | Α2 Γυναικών: 17η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (16.02.2020) – Βαθμολογία

Το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών συνεχίστηκε με τη διεξαγωγή της 17ης Αγωνιστικής. 1ος Ομιλος - Αποτελέσματα Ηλιούπολη - Αθηναϊκός 73-59 Πρωτέας Βούλας - Φοίνικας Πειραιά 54-41 Αιγέας Χίου-Εύνικος 53-84 Αετός Καλλιθέας-ΑΟ Άργους «Οι Δαναοί» 53-65 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αγ. Παρασκευή 57-48 Αναλυτικά τα παιχνίδια Ηλιούπολη

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (17.02.20) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (17.02.20) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

Τη Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου και ώρα 17:00 στο γήπεδο της Μίκρας Β’ , θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παίδων: Κωνσταντινίδης Αναστάσιος (ΠΑΟΚ), Κωνσταντινίδης Θεόδωρος (ΠΑΟΚ), Γκατζιούρας Κωνσταντίνος (Μαντουλίδης),

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (18.02.20) Ποιοι αθλητές (γ2005) έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (18.02.20) Ποιοι αθλητές (γ2005) έχουν κληθεί

Την Τρίτη 18 Φεβρουαρίου και ώρα 16:30 στο γήπεδο Μίκρας Β’, θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων (γεννημένοι το 2005): Σκουλαριώτης Θεόδωρος (Άρης), Λαμπρόπουλος Κωνσταντίνος (Άρης), Φωταρούδης Φώτης

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (18.02.20) Ποιοι αθλητές (γ2006) έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (18.02.20) Ποιοι αθλητές (γ2006) έχουν κληθεί

Την Τρίτη 18 Φεβρουαρίου και ώρα 15:00, στο γήπεδο της Μίκρας Β’, θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων (γεννημένοι το 2006): Προβατίδης Ανδρέας (ΠΑΟΚ), Βογιατζής Ανδρέας(Αστέρας Πλαγιαρίου), Λιοτόπουλος

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Ανδρών: Αναχώρηση για Πάτρα για τον αγώνα με τη Βουλγαρία στις 21 Φεβρουαρίου 20

ΕΟΚ | Εθνική Ανδρών: Αναχώρηση για Πάτρα για τον αγώνα με τη Βουλγαρία στις 21 Φεβρουαρίου 20

Η Εθνική Ανδρών θα αναχωρήσει για την Πάτρα, όπου θα κάνει το πρώτο βήμα για το Ευρωμπάσκετ 2021 τη Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου στις 10.00 από το ΟΑΚΑ. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα αντιμετωπίσει στην αχαϊκή

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παίδων: Φιλικά στο Πράβετς (22 κ 23.02.20) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παίδων: Φιλικά στο Πράβετς (22 κ 23.02.20) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

Η Εθνική Παίδων θα δώσει δύο φιλικούς αγώνες με την αντίστοιχη της Βουλγαρίας στις 22 και 23 Φεβρουαρίου στο Πράβετς. Οι αθλητές που καλούνται είναι οι: Αναστάσιος Κωνσταντινίδης (ΠΑΟΚ), Στέλιος Χαβαλές (ΧΑΝΘ), Κωνσταντίνος Καραγιάννης (ΧΑΝΘ), Ευάγγελος

Read More
ΕΟΚ | Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (16η αγωνιστική)

ΕΟΚ | Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (16η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:   1ος Όμιλος Αποτελέσματα ΚΑΟ Κορίνθου - ΑΟ Ερμιόνης 77-55 ΑΕ Ν. Κηφισιάς - ΝΕΟ Ληξουρίου 72-80 Ηλυσιακός ΑΟ - ΣΔΥ Τρίπολης 79-60 ΑΟ Αχαγιά ‘82 -

Read More
ΕΟΚ | Β’ Εθνική Ανδρών (18η αγωνιστική): Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες (09.02.2020)

ΕΟΚ | Β’ Εθνική Ανδρών (18η αγωνιστική): Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες (09.02.2020)

1ος Όμιλος Ακάθεκτο συνέχισε το δίδυμο Αμαρουσίου και Πανερυθραϊκού και στην 18η αγωνιστική τους 1ου ομίλου της Β' Εθνικής. Ευνοημένος ήταν ο Εσπερος που έμεινε μόνος στην τρίτη θέση, μετά τις ήττες του Εθνικού και του

Read More
ΕΟΚ | Α2 Γυναικών: 16η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (09.02.2020) – Βαθμολογία

ΕΟΚ | Α2 Γυναικών: 16η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (09.02.2020) – Βαθμολογία

Με τη διεξαγωγή της 16ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών. 1ος Ομιλος – Αποτελέσματα Εύνικος-Αετός Καλλιθέας 71-53 ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Πανιώνιος 49-64 Φοίνικας Πειραιά-Αιγέας Χίου 49-41 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ηλιούπολη Αγ. Παρασκευή-Πρωτέας Βούλας Αναλυτικά τα παιχνίδια Δαναοί Άργους – Πανιώνιος 49-64 Διαιτητές: Λάμπος Π.

Read More
ΕΟΚ | Α1 Γυναικών: 16η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (09.02.20) – Βαθμολογία

ΕΟΚ | Α1 Γυναικών: 16η Αγωνιστική – Αποτελέσματα (09.02.20) – Βαθμολογία

Για την 16η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών είχαμε: Aποτελέσματα ΠΑΟΚ-Νίκη Λευκάδας 65-70 ΚΑΟ Μελισσίων-Ολυμπιακός 59-83 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-ΠΑΣ Γιάννινα 69-55 Παναθηναϊκός-Εσπερίδες Καλλιθέας 73-60 ΟΑ Χανίων-Σπόρτιγκ 75-83 Ελευθερία Μοσχάτου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 83-78 (8/02) Αναλυτικά τα παιχνίδια ΠΑΟΚ-Νίκη Λευκάδας 65-70 Διαιτητές: Ταρενίδης Κ., Χατζημπαλίδης, Χρυσάφης Δεκάλεπτα: 14-9, 31-32, 46-46, 65-70 ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Λιούις 10, Καρλάφτη

Read More
EOK | Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 18ης αγων. (08.02.2020) – Βαθμολογία

EOK | Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 18ης αγων. (08.02.2020) – Βαθμολογία

Στις αναμετρήσεις της 18ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: Ψυχικό-Ανατόλια 75-68 Δάφνη Δαφνίου-Καρδίτσα 82-78 Τρίτων-Αγρίνιο 54-68 Χαρίλαος Τρικούπης-Διαγόρας Δρυοπιδέων 95-72 Οίαξ Ναυπλίου-Ελευθερούπολη 78-81 (κ.α. 69-69) Αμύντας-Απόλλων Πάτρας 71-73 Παγκράτι-Κόροιβος Αμαλιάδας 98-80 Φίλιππος Βέροιας-Ολυμπιακός (15/2) Αναλυτικά τα παιχνίδια:  Ψυχικό-Ανατόλια 75-68 Διαιτητές: Κατραχούρας-Δαρλαμήτσος-Καρπάνος (Ελευθεριάδης) Δεκάλεπτα: 18-17,

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Νεανίδων: Προπονητικό διήμερο (01.03.20) Ποιες αθλήτριες έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Νεανίδων: Προπονητικό διήμερο (01.03.20) Ποιες αθλήτριες έχουν κληθεί

Το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νεανίδων θα φιλοξενηθεί το καλοκαίρι στο Ηράκλειο Κρήτης και στο πλαίσιο της προετοιμασίας της ομάδας θα πραγματοποιηθεί προπονητικό διήμερο στην Αθήνα. Οι αθλήτριες που καλούνται να βρίσκονται στα προπονητήρια του ΟΑΚΑ την

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (11.02.20) Ποιοι αθλητές (γ2005) έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (11.02.20) Ποιοι αθλητές (γ2005) έχουν κληθεί

Την Τρίτη 11 Φεβρουαρίου και ώρα 16:30, στο γήπεδο της Μίκρας Β’ , θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων (γεννημένοι το 2005): Σκουλαριώτης Θεόδωρος (Άρης), Λαμπρόπουλος Κωνσταντίνος (Άρης),

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (10.02.20) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (10.02.20) Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

Τη Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου και ώρα 17:00 στο γήπεδο της Μίκρας Β’, θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παίδων: Κωνσταντινίδης Αναστάσιος (ΠΑΟΚ), Κωνσταντινίδης Θεόδωρος (ΠΑΟΚ), Γκατζιούρας Κωνσταντίνος (Μαντουλίδης), Κόκκινος

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (11.02.20) Ποιοι αθλητές (γ2006) έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά (11.02.20) Ποιοι αθλητές (γ2006) έχουν κληθεί

Την Τρίτη 11 Φεβρουαρίου και ώρα 15:00, στο γήπεδο της Μίκρας Β’ , θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων (γεννημένοι το 2006): Προβατίδης Ανδρέας (ΠΑΟΚ), Βογιατζής Ανδρέας (Αστέρας

Read More
ΕΟΚ | Εθνική Εφήβων: Προπονητικό διήμερο (13-14.02.20). Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

ΕΟΚ | Εθνική Εφήβων: Προπονητικό διήμερο (13-14.02.20). Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

Η Εθνική Εφήβων θα πραγματοποιήσει προπονητικό διήμερο στη Θεσσαλονίκη στις 13 και 14 Φεβρουαρίου. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα δώσει και δύο φιλικούς αγώνες με την Ευκαρπία και τους Μαχητές Πειραματικό. Οι αθλητές που καλούνται είναι

Read More
ΕΟΚ | 3X3: Τα camp σε Θεσσαλονίκη και Καβάλα

ΕΟΚ | 3X3: Τα camp σε Θεσσαλονίκη και Καβάλα

Μια πρώτη και ολοκληρωμένη.. γεύση από τα τουρνουά 3Χ3 πήραν παιδιά, αλλά και διαιτητές - γραμματεία στη Θεσσαλονίκη και στην Καβάλα στα camp που διοργανώθηκαν στις δύο πόλεις. Η ενημέρωση που έγινε αφορούσε και τη

Read More