Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read MoreΠρεμιέρα είχε σήμερα και το πρωτάθλημα της Α2 Κατηγορίας των Γυναικών.
Στον 1ο Ομιλο τα Χανιά μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα επικράτησαν με 68-65 του ΓΑΣ Καλυβίων. Στον 2ο Όμιλο Πανσερραϊκός νίκησε με 54-48 τον Ηρακλή
1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
Αρης Πετρούπολης – Ελευθερία Μοσχάτου 60-69
Ηλιούπολη – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 54-48
ΟΑ Χανίων – ΓΑΣ Καλυβίων 68-65
Μελίσσια – Προφήτης Ηλίας 75-36
Κοντόπευκου 19.30 Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Γαρίνη-Τεφτίκης
Τετάρτη 18 Οκτωβρίου
Κω 14.00 Ανταγόρας-Σπόρτιγκ Χαϊνά-Κοτσίρης
Αναλυτικά τα παιχνίδια
Αρης Πετρούπολης – Ελευθερία Μοσχάτου 60-69
Διαιτητές: Μαυρέλης, Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 19-15, 33-36, 45-54, 60-69
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλάκης, Τσουμάνη): Ναυροζίδου 16 (1), Γούλα Π. , Μαρίνη 8, Βιντσιλαίου Α. 24 (1), Καββαδία 2, Πλούμπη , Αρβανίτη 6, Ανωγειανάκη, Λίγκρη, Φάσουρα 4, Κομματά .
Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ( Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου ): Κακλέα 5 (1), Τζουγκράκη 3 (1), Χελιώτη 34, Μίχου 2, Ζαχαράκη , Σπαθάρη 8 (2), Καλάγια , Μπάμπη , Ξεπαπαδέα 10 (2), Καρανάσιου 5 (1), Κρίτσαλου 2.
Ηλιούπολη – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 54-48
Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 10-11, 30-27, 38-40, 54-48
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης-Στανέλλος): Ευαγγελάτου Α. 2, Κουταλιανού 2, Μηνά, Καλοπίτα 5, Πράπα 14, Πετράκη, Στεφάνου 11, Βιντζηλαίου 2, Οικονομίδου 6, Κατσιμάρδου, Ντανου 12(3), Ευαγγελάτου Ν.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βεριόπουλος): Γραμματικού, Βυζεντίνη 4, Μαλιου 2, Ζουμπερακη 5, Ισκιόγλου 14, Ζουρνή 10, Κεσσέ 2, Πατέρα 5, Χώνη, Κελάρη 6, Μάνου, Βάσιου.
ΟΑ Χανίων – ΓΑΣ Καλυβίων 68-65
Διαιτητές: Ελ Ανύ, Μακρόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-16, 28-31, 46-49, 68-65
Ο.Α. ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Πρασιανάκη 2, Δερμιτζάκη, Παπαμαρκάκη, Κασωμένου 4, Ακρίβου 10, Κουφογιάννη 25 (4), Σκορδυλάκη, Καζαντζή 14 (4), Φραντζεσκάκη, Ψυχογιού 13 (1), Δασκουλίδου
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου): Παζαρίδη 6 (1), Σταματή 2, Καμμένου 4 (1), Κοντογιάννη, Ρεντζεπέρη 13(1), Αξιοπούλου 10, Πολίτη 9, Μαστρογιαννίδου 7, Καλημέρη, Αυτζή, Τσουκαλά 14
Μελίσσια – Προφήτης Ηλίας 75-36
Διαιτητές: Δαβιδέλης, Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 28-10, 41-22, 57-26, 75-36
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα – Οικονόμου): Καραβέλη 14, Κουρούβανη 3 (1), Δούρου 9 (1), Κοιλιαρίδη 7 (1), Βαδγατλή 4, Χιώτη 14, Γιαννακοπούλου 9, Νικολέτου 5, Κανέλλου 6, Αθανασίου 2, Σταμούλη, Κωνσταντινίδου 2
Προφήτης Ηλίας (Χλιαουτάκης – Παναγιωτόπουλος): Παπαϊωάννου, Δροσοτάκη 2, Σπύρη 2, Τζάρου 4, Νεαρχάκου 12 (1), Κουτσοδήμου, Οικονομάκη Κ 8, Οικονομάκη Ζ 3, Πουλή 2, Τσελεπίδο 3
Επόμενη αγωνιστική (2η, 22/10)
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αρης Πετρούπολης
Ελευθερία Μοσχάτου-ΟΑ Χανίων
ΓΑΣ Καλυβίων-Αγία Παρασκευή
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Μελίσσια
Προφήτης Ηλίας-Ανταγόρας Κω
Σπόρτιγκ-ΓΣ Ηλιούπολης
2ος Όμιλος
Αποτελέσματα
Τιτάνες Δράμας – ΕΟ Σταυρούπολης 61-27
Απόλλων Καλαμαριάς – Ναύρχος Βότσης 55-41
Πανσερραϊκός – Ηρακλής 54-48
Ολύμπια Λάρισας – Ασπίδα Ξάνθης 61-45
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – ΑΕ Πυλαίας 47-56
ΣΣ Κατερίνης 20.00 Πιερικός Αρχέλαος-Άρης Αβραμίδου-Μπάρδας
Αναλυτικά τα παιχνίδια
Τιτάνες Δράμας – ΕΟ Σταυρούπολης 61-27
Διαιτητές: Γιαννούλης, Κολοκυθάς
Δεκάλεπτα: 19-10, 42-13, 52-17, 61-27
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Τερτλίδου, Μαραγκού 11, Καριώτη, Τόγα 5(1), Σαμολαδά 6(1), Γαϊτάνη Α. 8, Τζιαμπάζη 3, Γαϊτάνη Ε. 22(1), Γιαντσιώρη 6, Αθανασιάδου, Βαρσάμη.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Νταουντάκη 4, Γρηγοριάδου, Χαλκίδου 2, Καραγιαννίδου, Μουρατίδου, Κανέλλογλου 12, Πεχλιβανίδου Δ., Πεχλιβανίδου Σ. 7, Βέκιου, Γούτη, Αντωνιάδου 2, Χατζηστρατή.
Απόλλων Καλαμαριάς – Ναύρχος Βότσης 55-41
Διαιτητές: Τσούλης, Λαϊδης
Δεκάλεπτα: 14-10, 27-20, 47-27, 55-41
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 2, Αντωνιάδου, Τσίτσου 7, Οικονόμου 9, Καλαντίδου, Ακσεχέρογλου 14, Ευσταθίου, Σιφναίου 3, Διαμαντίδου 6, Καϊμακτσή 7(1), Θωμάρεϊς 8.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 8, Καζαντζή Σπ. 12, Αραμπατζή, Κουκουτσάκη 1, Καζαντζή Στ. 13(2), Γλάρου, Παπανικολάου, Τσελεμπή 4, Τερεζή Χ. 4.
Πανσερραϊκός – Ηρακλής 54-48
Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Λάλλα
Δεκάλεπτα: 4-11, 20-24, 42-35, 54-48
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Χωλοπούλου 8, Τσάντα 11, Πελτέκη 3 (1), Κουτούση 20, Πιτσιάβα 12 (2), Κίναλη, Μπακιρτζίδου, Χύσα, Γκανάτσιου.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Τζιότζιος): Ελευθεριάδου 2, Παπαβασιλείου 7 (1), Γιαννοπούλου 10, Γιαννούδη 11 (1), Δημητριάδου 7, Τζιότζιου 2, Λογδανίδου 9, Μυγδαλιά
Ολύμπια Λάρισας – Ασπίδα Ξάνθης 61-45
Δεκάλεπτα: Μαλτέσιος, Τσαρδούλιας
Διαιτητές: 13-10, 33-18, 46-31, 61-45
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Δολαψάκη, Σολωμού 6, Σουλιώτη 6, Ντριστέλα 2, Παπαστεργίου 5(1), Λιάσκου 2, Σκαρλή 4, Μαγδαλιανίδου, Κουτσουνούρη 19(3), Μπενέκη 11, Κουζάλη 6(1).
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Τσακίρη 4, Βασιλειάδου, Παπαχρυσοβέργη, Σακουλάκη 9(1), Καρακώστα 6, Σιγιώργη 10, Βαρελίδη 5, Σουλιώτη 11(1), Καραλίδου Β.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – ΑΕ Πυλαίας 47-56
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ., Δέλλας
Δεκάλεπτα: 7-17, 23-30, 33-45, 47-56
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 3(1), Εμμανουηλίδου 11(2), Καλομιτσίνη, Κουλακιώτη 6, Ψαρρά 8(1), Τσαγκαρίδου 1, Τζίκου 13, Παπαδάκη 3, Βασλαματζή, Πασιούδη 2.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 7, Πετρίδου 4, Κατσαμούρη 6, Λάλου 2, Σταμπή 1, Καραμπατζάκη 21, Παπαρδέλα 7, Κοκκίνου, Γαλιτσιάνου 1, Τζήμου 7, Κουλουμπή, Βατσιτσίδου.
Eπόμενη αγωνιστική (2η, 22/10)
Ασπίδα Ξάνθης-Πανσερραϊκός
Ηρακλής-Τιτάνες Δράμας
ΕΟ Σταυρούπολης-Απόλλων Καλαμαριάς
Ναύαρχος Βότσης-Πιερικός Αρχέλαος
Αρης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
ΑΕ Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας
basket.gr
Περισσότερα σε λίγο…
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read More