Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read MoreΣημαντική νίκη σημείωσε ο Διαγόρας Δρυοπιδέων εκτός έδρας επί της Δάφνης Δαφνίου με 81-71 στο σημαντικότερο παιχνίδι του 1ου Ομίλου της Β΄Εθνικής.
Στον 2ο Όμιλο o Xαρίλαος Τρικούπης επικράτησε των Ικάρων Σερρών με 74-65 και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Αποτελέσματα 25ης Αγωνιστικής
ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Παγκράτι 63-69
Πανερυθραϊκός-ΚΑΟ Κορίνθου 64-56
Πανελευσινιακός-Πρωτέας Βούλας 73-75
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος 69-54
Δάφνη Δαφνίου-Διαγόρας Δρυοπιδέων 71-81
Τρίτων-Κορωπί 74-72
Ιωνικός Νικαίας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 110-70
Ιπποκράτης Κω-Ηράκλειο 86-71 (14/4)
Αναλυτικά τα παιχνίδια:
ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 63-69
Δεκάλεπτα: 11-19, 33-30, 48-44, 63-69
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Καλογερόπουλος Φ.
Νέα Κηφισιά (Λιόγας, Λαδικός) : Καμαριανός 12, Μοσχοβίτης 7, Κεφαλάς 10, Μανούσος ,Ντουζίδης 7, Χαϊκάλης 2, Χατζηνικόλας 12, Ψαρόπουλος 10(2), Πρέκας.
Παγκράτι (Κουστένης): Κούτρας 6, Καυκής 13, Γεωργοπαπαδάκος 16(3), Τζάτζας 4, Χριστοπούλος 3, Γερονικός, Ξιούρας, Μπένος 27, Φάσουρας.
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 69-54
Δεκάλεπτα : 14-15, 39-23, 50-40, 69-54
Διαιτητές : Καραβίτης-Πλιάκας
Ικαρος Νέας Σμύρνης (Καρακώστας) : Γοργόνης 8 (1), Μελισσουργός, Βελιζιώτης 3 (1), Γραμματικός 23 (5), Σπυρόπουλος, Βούζας 14 (2), Λάβαρης 2, Δροκοφίκης 11 (1), Μιχαλόπουλος 2, Δαρμογιάννης, Ζούκας 6 (1), Ανέστης.
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος (Μπεκές) : Τζιβελέκας 5 (1), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Κούσουλας 6, Καραμπάτσος 5 (1), Γκαϊτάσοφ 8 (1), Μουστόπουλος 17, Βαφειάς, Γεωργοπαπαδάκος 2, Ψυλέας 11 (2).
ΤΡΙΤΩΝ – ΚΟΡΩΠΙ 74-72
Δεκάλεπτα : 21-15, 34-38, 51-52, 74-72
Διαιτητές : Παπαφωτίου-Φασόλη
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Ευστρατίου 5 (1), Κούτουλας 8 (2), Φράγκος, Καλαντζής, Ντίμπ 14 (2), Θυμνιός 15, Καραδολάμης 2, Δαμιανάκος, Γκαβανόπουλος 13 (2), Κουκουνιάς 6, Τασόπουλος 11.
Κορωπί (Παπαδόπουλος) : Δενδρινός 9 (3), Μπουρδάνος, Γκοντόπουλος 14 (3), Αγόρης 7 (1), Σιμιτζής 4 (1), Σπανός 11 (1), Μαλτέσιος 13, Παπαθεοδώρου, Πετς 14 (2).
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 71-81
Δεκάλεπτα: 19-14, 34-34, 51-61, 71-81
Διαιτητές: Αποστολίδης-Ορφανός Εμμ.
Δάφνη Δαφνίου (Σορώτος): Γεωργούτσος 7 (1), Θεοδοσίου, Καπώνης 4, Χρυσός 2, Σοφρωνάς 7 (1), Γκίνης 13 (1), Μιχόπουλος 14 (2), Γκιουζέλης 9 (2), Τσιάκος 15
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Αλεξανδρόπουλος, Κουκάς 23 (5), Τσέρσακ 2, Καραλής 6 (2), Κωνσταντώνης, Πέττας 25 (2), Μαυροειδάκος 1, Καρασταμάτης 7 (2), Μπιμπούδης, Λυκογιάννης 2, Κατιάκος 8, Καραβανάς 7.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΕΦΑΟΖ 110-70
Δεκάλεπτα: 29-22, 52-32, 83-48, 110-70
Διαιτητές : Μαραμής-Τεφτίκης
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Κοντραφούρης 2, Καράμπουλας 29(5), Βουγιούκας 5, Πετροδημόπουλος 9 , Παλαιοχωρίτης 9(3), Βασιλόπουλος 25(6)(12 ασ.), Κανονίδης 20(2), Κατράνης 1, Κατούφας 6, Βασιλόπουλος Θοδ. 2, Παπαδόπουλος 3(1), Μπάτης.
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 3(1) , Σαμοθράκης 7 , Παπαρέγκας 8(2), Γκόντγουιν 10(2), Κοψιάς 11(1) , Τσιτσιγιάννης , Σαρλής 8, Καστανιώτης 9(1) , Γκαβασιάδης 7(1), Ξύδης 3, Αλεξανδρόπουλος 4.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΑΚΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 73-75
Δεκάλεπτα: 16-19,35-40,54-60,73-75
Διαιτητές: Μπούκας-Πόντας
Πανελευσινιακός (Χούμπαυλης, Κωστής) : Κελαιδής 20(2) , Ματζιώρης 6(1) , Αβραμίδης 4 , Στέφος 12 , Νικολακόπουλος 15(3) , Ηλιάδης 2 , Ζούμπος 12(1) , Τζιάλας 2, Ρόκας .
Πρωτέας Βούλας (Βλαχος, Τερζης) : Αγγελόπουλος 14(3), Αθηνιώτης 5(1), Ματαλιωτόκης 21, Μορφης 13(3) , Μπάλας, Αυγενικός 8 , Καματερός 2, Γάργαλης 12(2) .
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 64-56
Δεκάλεπτα: 18-14, 26-25, 44-39, 64-56
Διαιτητές: Μακρής, Κώτσου
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Καλλιανιώτης 6 (2 τρίπ., 9 ριμπ.), Δερμιτζάκης 2, Τσακίρης 6, Σκάνδαλος 18 (1 τρίπ., 8 ριμπ.), Γιαουρτόγλου 10, Τσικόπουλος, Λέπουρης, Αντωνίου 8 (2), Μακρόπουλος 12, Σταθόπουλος, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος 2 (6 ριμπ.).
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικολόπουλος): Πράττης, Σακελλαράκης 14, Μακρής 4, Κεφαλάς 9 (1), Δανιήλ, Γεωργούλης, Αντωνόπουλος 5 (1), Σκορδάς 9, Γιανναλέτσος 12, Κατσαμάκης 3 (1).
Βαθμολογία (σε 25 αγώνες):
1. Ιωνικός Νικαίας 49 (24-1)
2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 44 (19-6)
3. Ιπποκράτης Κω 43 (18-7)
4. Τρίτων 40 (15-10)
5. Πανερυθραϊκός 39 (14-11)
6. ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος 38 (13-12)
7. Πρωτέας Βούλας 37 (12-13)
8. Ηράκλειο 37 (12-13)
9. ΚΑΟΚ 36 (11-14)
10. Παγκράτι 35 (10-15)
11. Δάφνη Δαφνίου 35 (10-15)
12. Κηφισιά 34 (9-16)
13. Πανελευσινιακός 34 (9-16)
14. Κορωπί 33 (8-17)
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 33 (8-17)
16. ΕΦΑΟΖ 33 (8-17)
Επόμενη Αγωνιστική (22/4):
Παγκράτι-Ιπποκράτης Κω
ΚΑΟΚ-Κηφισιά
Πρωτέας Βούλας-Πανερυθραϊκός
Κορωπί-Πανελευσινιακός
Ηράκλειο-Ίκαρος Νέας Σμύρνης
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος-Ιωνικός Νικαίας
ΕΦΑΟΖ-Δάφνη Δαφνίου
Διαγόρας Δρυοπιδέων-Τρίτων
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής:
Χαρίλαος Τρικούπης-Ικαροι Σερρών 74-65
Χαλκηδόνα-Φάρσαλα 68-66
Πευκοχώρι-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 64-55
Ελίμεια-Ανατόλια 52-66
Τιτάνες Παλαμά-Αγρίνιο 68-101
Καβάλα-Ασπίδα Ξάνθης 86-67
Γέφυρα-Στρατώνι 57-63 (14/4)
Ρεπό: Ερμής Λαγκαδά
Αναλυτικά τα παιχνίδια
ΚΑΒΑΛΑ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 86-67
Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης
Δεκάλεπτα: 21-28, 48-44, 65-57, 86-67
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 11, Μιχάλογλου 6, Καπινιάρης 10 (1), Τάγαρης 6, Αθανασιάδης 21 (6), Κουμλελής 10 (1), Πιεβάλιτσα 2, Καραθανάσης, Παππάς 18 (4).
Ασπίδα Ξ. (Ιωαννίδης): Παπαδάκης 5, Γρούδος 3, Τσιώγκας 6 (2), Στεφανίδης 2, Κλωνάρας 13, Κουτσογιάννης 3 (1), Γκέλιος 19 (2), Σαββίδης 11 (3), Θοεδωρίδης 2, Μασμανίδης 3.
ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 74-65
Διαιτητές: Κάρδαρης-Αναστασίου
Δεκάλεπτα: 18-22, 33-32, 60-49, 74-65
Χαρ. Τρικούπης (Δημητριάδης): Γυφτάκης, Βουρνάς 7, Ντόβας 15(3), Ξηρός 2, Μουράτογλου 9(1), Σταυρόπουλος 4, Περρωτής 9, Καραγκιολίδης 1, Αδαμόπουλος, Πολίτης 25(4).
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 8, Σιδερίδης 2, Γεωργιανός 11(2), Τράκας, Γκάτζιας 18(3), Φώτογλου 5(1), Γκούτσιας, Θολιώτης 6(2), Κακιούζης 15.
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ 64-55
Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Δημάδης
Δεκάλεπτα: 9-14, 35-25, 50-37, 64-55
Πευκοχώρι (Μελετιάδης): Αμπατζίδης 8 (2), Τζουβάρας 10, Μαυρίδης 8, Μυλωνίδης 9 (1), Κιγμέτογλου 19, Σικαλίδης, Θεοδωρίδης 1, Δανάκης 9.
Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζής 13 (3), Καραγιαννίδης 2, Αρνίδης 3 (1), Δήμας 1, Χατζημιχαηλίδης 7 (1), Στόλης 13, Κωνσταντινίδης 8, Μπάκος 6 (2), Βαγιάτης, Βαϊντερλής 2, Βελισσαρίου.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ-ΑΓΡΙΝΙΟ 68-101
Διαιτητές: Κατωτικίδης – Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 20-26, 39-46, 57-79, 68-101
Τιτάνες Π. (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης, Τσούμας 4, Γεωργαντζάς 30(4), Κατσαδούρος, Μπακαβέλος, Τσιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 11(3), Μούμογλου 4(1), Μανδαλάκης 18(1), Αποστολάκης 1.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 6, Μπερερής 2, Κυριλής Θ. 13(3), Μουρατίδης 11(3), Γκρέκας 7, Κυριλής Δ. 3, Τάσσος 21, Κασαμπαλής 6, Μήτσου 16(2), Σταύρου 6, Τάγκας 10(2).
ΕΛΙΜΕΙΑ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 52-66
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 19-23, 33-41, 47-57, 52-66
Ελίμεια (Δημόπουλος): Τσιρέκας, Μαλούτας 13 (3), Σουπούρας, Τσιάμης 5, Πεχλιβανίδης 6 (2), Κούβελας 8 (2), Τσούκας 5, Μούσιος, Μάλιουρας 9, Μακρής 6 (1), Τσιμίδης,
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούδης 5 (1), Ψυχίδης, Γαλανίδης 9 (2), Ζαφειρούδης 6 (2), Συμεωνίδης 15, Ξενιτίδης 2, Σταματογιάννης 13, Ζώτος 3. Βεργίνης, Καραποστόλου 13 (2)
ΓΕΦΥΡΑ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 57-63
Διαιτητές: Γερακίνης-Ξέρα
Δεκάλεπτα: 23-19, 37-34, 47-48, 57-63
Γέφυρα (Ροδάς): Νικολαΐδης 2, Κολοκοτρώνης 3, Γαρέζος 3 (1), Παπαδόπουλος 5 (1), Σιώπης 13, Ταουσάνης 2, Σιώμος 19, Μπίσκας 10 (1).
Στρατώνι (Χατζούλης): Σπύρας 1, Μητσάκης 2, Δελίδης 12 (2), Φλιάτης Ι. 2, Λευκαδίτης 5 (1), Φλιάτης Γ. 13 (2), Πολιτόπουλος 6 (2), Δασκαλόπουλος 20 (2).
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ 68-66
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 24-19, 41-33, 53-50, 68-66
Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Πετρίδης 2, Μαρκίδης 18(1), Αραπίδης 8 (2), Παπαδόπουλος, Κουλαξής, Πεταλωτής 3, Μπατάκος, Παναγιώτου 6(1), Κοτζαγιάννης 16, Σεφερίδης, Μάντζος 15(2), Λαίδης
Φάρσαλα (Φόρος): Νικολόπουλος 13(2) ,Αναγνωστόπουλος Γ. 6, Αναγνωστόπουλος Χ. 21 (4), Σαββίδης 5(1), Σιόλογκας 10 , Χαιρετίδης 2, Ντίνος, Συνετός, Μακρής 9, Λούτας, Λιούπης,
Βαθμολογία (σε 25 αγώνες):
1. Χαρίλαος Τρικούπης 43 (19-5)
2. Καβάλα 42 (19-4)*
3. Ίκαροι Σερρών 41 (17-7)
4. Πευκοχώρι 40 (17-6)*
5. Στρατώνι 38 (14-10)
6. Ανατόλια 38 (15-8)*
7. Αγρίνιο 36 (13-10)*
8. Ερμής Λαγκαδά 35 (12-11)*
9. Φάρσαλα 35 (11-13)
10. Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 33 (10-13)*
11. Γέφυρα 31 (8-15)*
12. Χαλκηδόνα 31 (7-17)
13. Ασπίς Ξάνθης 30 (7-16)*
14. Ελίμεια 28 (5-18)*
15. Τιτάνες Παλαμά 24 (1-22)*
(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους
26η αγωνιστική (22/4):
Φάρσαλα-Χαρίλαος Τρικούπης
Στρατώνι-Χαλκηδόνα
Ασπίδα Ξάνθης-Γέφυρα
Ερμής Λαγκαδά-Πευκοχώρι
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Ελίμεια
Ανατόλια-Τιτάνες Παλαμά
Αγρίνιο-Καβάλα
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read More