Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read MoreΜε τις αναμετρήσεις της 6ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.
Στον 1ο Όμιλο ο ΓΣ Ηλιούπολης έκαμψε την αντίσταση των Μελισσίων με 65-40, ενώ στον 2οΌμιλο ο Ηρακλής έσπασε το αήττητο του Αρη τον οποίο νίκησε με 58-49 και έτσι ανέβηκε στην κορυφή.
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
ΓΣ Ηλιούπολης-Μελίσσια 65-40
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ανταγόρας Κω 55-43
Ελευθερία Μοσχάτου-Προφήτης Ηλίας 72-47
Αρης Πετρούπολης-Αγία Παρασκευή 86-90 παρ.
ΓΑΣ Καλυβίων-Κρόνος Αγ. Δημητρίου (18.30)
Σάββατο 18/11
ΟΑ Χανίων-Σπόρτιγκ 62-66
Αναλυτικά τα παιχνίδια
ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΑΟ Μελισσίων 65-40
Διαιτητές: Νερομυλιώτης-Μελισσάρης
Δεκάλεπτα: 14-15, 28-21, 51-26, 65-40
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης – Στανέλλος): Ευαγγελάτου Α., Κουταλιανού 2, Μηνά, Θεοδώρου 22, Καλοπίτα 4, Πράπα, Πετράκη, Στεφάνου 13(1), Βιντζηλαίου Σ. 10, Οικονομίδου 5, Κόνταρη, Ντάνου 7.
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα – Οικονόμου): Καραβέλη 11, Σατρατζέμη 1, Κωνσταντινίδου, Κουρούβανη, Δούρου, Κοιλιαρίδη 4, Βαγδακλή, Χιώτη 11, Αθανασίου, Γιαννακοπούλου 8, Νικολέτου, Κανέλλου 5.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΠΑΣ Ανταγόρας Κω 55-43
Διαιτητές: Χουγιάζος, Ξυλάς
Δεκάλεπτα: 12-9, 31-19, 45-26, 55-43
ΑΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Χαϊκάλη): Γραμματικού, Βυζεντίνη 10(2), Μάλλιου, Ζουμπεράκη 3, Ισκιόγλου 9, Ζουρνή 22, Ψαρρού, Βάσσιου, Κελάρη 9(2), Μάνου 2.
ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κουζούκα, Γαλαχουσίδη, Κασάπογλου 10(2), Σαράγια, Πατμίου 5(1), Βελούδου 4, Τόσκα 10, Σβήνου 7(1), Στάκου, Δρεττάκη 7.
Ελευθερία Μοσχάτου – Προφήτης Ηλίας 72-47
Διαιτητές: Μαρτινάκος, Τούσης
Δεκάλεπτα: 16-6, 36-22, 58-38, 72-47
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσαραπατσάνης): Κακλέα 9(2), Τζουγκράκη 18(2), Χελιώτη 15, Ζαχαράκη, Σπαθάρη 12(2), Καλάγια, Μπάμπη, Ορφανού, Ξεπαπαδέα 10, Καρανάσιου 7(1), Κρίτσαλου 1.
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ( Χλιαουτάκης): Δροσωτάκη 5, Σπύρη, Τζάρου, Νεαρχάκου 13(1), Κουτσοδήμου 4, Παπαϊωάννου, Οικονομάκη Ζ. 4, Πούλη 2, Τσελεπίδου 2, Οικονομάκη Κ. 15.
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Αποτελέσματα 6ης Αγωνιστικής
Τιτάνες Δράμας-ΑΕ Πυλαίας 64-55
Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς 53-44
Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 61-40
Ασπίδα Ξάνθης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 47-65
Ηρακλής-Αρης 58-49
ΕΟ Σταυρούπολης-Ναύαρχος Βότσης 35-62
Αναλυτικά τα παιχνίδια
Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Πυλαίας 64-55
Διαιτητές: Καλέσης, Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 12-13, 21-29, 40-38, 64-55
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου, Μαραγκού 22(2), Καριώτη, Τόγα, Σαμολαδά 10(3), Γαϊτάνη Α. 13, Τζιαμπάζη 9(2), Γιαντσιώρη 10.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μπαλλά, Πετρίδου 7(1), Κατσαμούρη 4, Λάλου 6, Σταμπή 5(1), Καραμπατζάκη 8(1), Παπαρδέλα 2, Τζήμου 15(1), Βατσιτσίδου 8.
Ασπίδα Ξάνθης – Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 47-65
Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 5-18, 17-26, 35-45, 47-65
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Τσακίρη 8, Βαρελτζή 9, Σακουλάκη 20(2), Καρακώστα 2, Παυλάκη, Γκιργκίτζα, Σιγιώργη 2, Σουλιώτη 4, Καραλίδου, Χαλκίδου 2.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση, Εμμανουηλίδου 5(1), Καλομιτσίνη 7(1), Κουλακιώτη, Ψαρρά 14(2), Τζίκου 18, Παπαδάκη 17, Κουλαρτσά 2, Βασλαματζή 2.
ΕΟ Σταυρούπολης – Ναύαρχος Βότσης 35-62
Διαιτητές: Πλατέλλα, Σελεβός
Δεκάλεπτα: 9-10, 14-28, 23-36, 35-62
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 6(2), Γρηγοριάδου, Μουρατίδου, Χαλκίδου 4, Πεχλιβανίδου Δ. 2, Πεχλιβανίδου Σ. 13(1), Βέκιου, Κανέλλογλου 2, Δεληγιάννη, Γούτη 6(1), Χατζηστρατή 2.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 6, Καζαντζή Σπ. 17, Αραμπατζή 3, Κουκουτσάκη , Καζαντζή Στ. 14(2), Γλάρου 2, Παπανικολάου 11(1), Τσελεμπή 9.
Πανσερραϊκός – Απόλλων Καλαμαριάς 53-44
Διαιτητές: Κολοκυθάς, Λάλλα
Δεκάλεπτα: 8-9, 21-26, 40-37, 53-44
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Τσάντα 15 (2), Μπακιρτζίδου 8, Κίναλη 2, Πελτέκη 2, Κουτούση 19, Πιτσιάβα 7 (1), Χύσα, Σιάκκα.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Ιγγλέζου 3 (1), Τσίτσου 6, Παλάνη 11 (2), Διαμαντίδου 9 (1), Καϊμακτσή 4, Παπαιωάννου 4, Θωμάρεϊς 4, Οικονόμου 3 (1), Σιφναίου.
Ολύμπια Λάρισας – Πιερικός Αρχέλαος 61-40
Διαιτητές: Μπάρδας,Τσάλας
Δεκάλεπτα: 22-11, 27-25, 50-32, 61-40
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Δοψαλάκη 4, Σολωμού 9 (2), Σουλιώτη 4, Ντριστέλλα 4, Μπαζούκη, Λιάσκου 8 (2), Σκαρλή, Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 12, Μπενέκη 18 (2), Κατρή.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 5, Καραλή 1, Αμβρακίδου 2, Ζουγκουρίδου 6, Φλώρου 17, Γκοτζαμάνη 4, Λεκάι, Μπαγκλαρίδου, Μουστακίδου 2, Δημητριάδου 3, Παντζιάλα, Γκρίτζαλη.
Ηρακλής – Αρης 58-49
Διαιτητές: Μαλτέσιος, Δέλλας
Δεκάλεπτα: 10-17, 30-31, 42-33, 58-49
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 3, Τσουμπερλή 3(1), Ελευθεριάδου 4, Θωμά 9(1), Τζιότζιου 6, Γιαννούδη 8(2), Μυγδαλιά, Δημητριάδου 9, Λογδανίδου 16.
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης): Γιαννουσίου 2, Καραβέλη 14(2), Κωστανάκη 5(1), Γράψα 14(3), Κωφοκώτσιου, Βαντσιούρη, Αντωνιάδου 2, Γκρίτζαλη, Βεντούρα 4, Πλάτσα 6, Γκομπετζίσβίλι 2.
Η βαθμολογία
1. Ηρακλής 11
2. Αρης 11
3. Απόλλων Καλαμαριάς 10
4. Τιτάνες Δράμας 10
5. ΑΕ Πυλαίας 10
6. Πανσερραϊκός 10
7. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 9
8. Ολύμπια Λάρισας 9
9. Πιερικός Αρχέλαος 8
10. Ναύαρχος Βότσης 8
11. Ασπίδα Ξάνθης 6
12. ΕΟ Σταυρούπολης 6
Η επόμενη αγωνιστική (7η, 26/11)
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας
Πιερικός Αρχέλαος-Πανσερραϊκός
Απόλλων Καλαμαριάς-Τιτάνες Δράμας
Ναύαρχος Βότσης-Ηρακλής
Αρης-Ασπίδα Ξάνθης
ΑΕ Πυλαίας-ΕΟ Σταυρούπολης
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read More