Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read MoreΣημαντικές αναμετρήσεις περιελάμβανε η 5η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Αποτελέσματα
Ηλιούπολη – Αγία Παρασκευή 71-98
Πελασγός – Τερψιθέα 47-39
Αρκάδι – Μελίσσια 35-57
Κρόνος Αγ.Δημ. – ΟΑ Χανίων 63-48
Φάρος – Αμύντας 57-50
Παναθηναϊκός – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 60-52
Αναλυτικά τα παιχνίδια
Ηλιούπολη – Αγία Παρασκευή 71-98
Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Ζαγούρης
Δεκάλεπτα: 21-23, 40-48, 57-73, 71-98
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 13(1), Τζουγκράκη 17(3), Γούλα Π., Λιγνού, Νεαρχάκου 5, Αλεξία, Δανδουλάκη 4, Στεφάνου 7, Παπαδοπούλου 8(1), Οικονομίδου 12, Αλεξανδρίδου 2, Κορρέ 3.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Γκαγκανάτσιου, Κλείτσα 2, Γκάνια 2, Κοντογιάννη 3(1), Γρίσπου 15(3), Τσέρου18(3), Παπαντώνη, Ακρίβου 17, Πετυχάκη 6, Αμίτση 3(1), Κούκη 17, Αντωγειαννάκη 17.
Παναθηναϊκός – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 60-52
Διαιτητές: Γεράνιος-Κούλης Χαρ.
Δεκάλεπτα: 19-15, 37-34, 49-44, 60-52
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης) Ακρίβου, Μούλη 15, Βασιλάκη, Κοίλια Ν., Καλαμπάκου 13, Ευαγγελάτου 3 (1), Αρβανίτη 3, Σλούκα 17 (4), Μούτσα 1, Μαυράκη, Εζέτζα 8 και Σιγάλα.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Καραβέλη 9, Σατρατζέμη 2, Κύριου, Βαμβακά 9, Λιναρά 15(2), Ζούρνη 10, Κέσσε 7, Βυζεντίνη, Κουρουβάνη, Δελή, Μπαλαμπάνη και Χόνι.
Πελασγός – Τερψιθέα 47-39
Διαιτητές: Ελ Ανύ-Λαμπίρη
Δεκάλεπτα: 18-8, 31-23, 35-33, 47-39
ΠΕΛΑΣΛΟΣ (Τσατσούλης – Μανιάτη): Μανιατά, Χρανιώτη 8, Τσουκαλά 17, Θάνου 6(2), Αγγελοπούλου, Ντάρλα 4, Τσιντώνη, Φωτεινάκη 8, Δούκουρη, Καντέλη 4.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Βασιλάκος): Κορδαλή, Οικονομάκη Κλ. 9, Καπινιάρη 2, Καναβάρου Αθ. 7, Λαμπράκη Δ. 6, Φλώκα 5(1), Λαμπράκη Μ., Γαλιατσάτου 2, Οικονομάκη Ζ., Μυλωνάκη 8.
Αρκάδι – Μελίσσια 35-57
Διαιτητές: Ντάσης-Ξηροκώστας
Δεκάλεπτα: 9-16, 7-14, 11-10, 8-17
ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 2, Κανδεράκη, Γιαλαμά 5(1), Ουρανού, Κουλούρη Στ. 6(2), Σταυριανάκη, Καζά 2, Φοβάκη, Θεοδοσουλάκη 14(1), Φραγγελάκη, Καούκη 4, Λελεδάκη 2.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Τσέτα, Ναυροζίδου 9(1), Σταμούλη, Πατέρα 8(2), Δουρου 2, Βιντσιλαίου 7, Ζακινθυνού 7, Κωνσταντινίδου, Γιαννακοπούλου 15(2), Κανέλλου 9.
Φάρος Κερ. – Αμύντας 57-50
Διαιτητές: Βελέντζας-Δαγκλής
Δεκάλεπτα: 10-15, 22-24, 37-36, 57-50
ΦΑΡΟΣ (Πρασσά): Γραμματικού, Καρακασίδου 24(3), Χόντο 6(2), Ταντουρόφσκα 7, Παπαϊωάννου, Κοντραφουρη 12(1), Ισκίογλου 8, Κουτσοδήμου.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη): Γιγουρτάκη 4, Τριμέρη 4, Μαργώνη 12(1), Καλιώρα 10(1), Τζέμη 2, Τσαγκαράκη 3, Κάραλη, Αθανασούλια, Ντάνου 4, Κόρμπου 11.
Κρόνος Αγ. Δημ. – ΟΑ Χανίων 63-48
Διαιτητές: Χαϊνά, Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 17-16, 33-25, 47-37, 63-48
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Μποσγανά 6, Βλάνη 8(2), Αναστασοπούλου 8, Γκέργκι 11(1), Πανταζή 16, Κήτσιου 6, Βιντσιλαίου 4, Γασπαράτου 4, Ρούτση, Τσιχλάκη, Τσιμπίδη, Τζανέτου.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Ψυχογιού – Μανουσάκης): Κουφογιάννη 13, Χαλιβίδου 4, Δεληγιάννη 16, Ψυχογιού 9(1), Δασκουλίδου 6(2), Πρασιανάκη, Παπαμαρκάκη, Γαλανάκη, Βασιλογιαννάκη, Φωτιάδη.
Η βαθμολογία
1. Αγία Παρασκευή 9
2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 9
3. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 9
4 Παναθηναϊκός 8
5. Μελίσσια 8
6. Φάρος Κερατσινίου 8
7. ΓΣ Ηλιούπολης 7
8. ΟΑ Χανίων 6
9. Αμύντας 6
10. Πελασγός 6
11. Αρκάδι Ρεθύμνου 6
12. Τερψιθέα Γλυφάδας 5
*Παναθηναϊκός και ΟΑ Χανίων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.
Η επόμενη αγωνιστική (6η, 2/12)
ΓΣ Ηλιούπολης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Αγία Παρασκευή-Αμύντας
Φάρος Κερατσινίου-Πελασγός
Τερψιθέα Γλυφάδας-Αρκάδι Ρεθύμνου
Μελίσσια-Παναθηναϊκός
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΟΑ Χανίων
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Τιτάνες Δράμας-ΠΑΣ Γιάννινα 44-73
Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 56-43
Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος 62-49
Παναθλητικός-Αστέρας Ιππ. 87-54
Ολυμπιακός Βόλου-Ολύμπια Λάρισας 39-57
Αρης-ΑΕ Πυλαίας 69-82
Αναλυτικά τα παιχνίδια
Ολυμπιακός Βόλου – Ολύμπια Λάρισας 39-57
Διαιτητές: Χρυσάφης-Τοπαλίδης
Δεκάλεπτα:11-13, 18-25, 24-39, 39-57
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Δέρβος): Τσουκαλά 4, Κώττη, Τζανετοπούλου, Κανελλοπούλου 5, Λιόλιου 4, Τεβετζίδου 11, Παρασχάκη 2, Αρτεμισίου , Γκίνο 2, Μπουγιούρη, Χαβαλέ 4, Ντόβα 7.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι):Κλεισιάρη, Τσιούρβα, Σουλιώτη 14, Γαϊτάνη 13(3), Λιάσκου 7, Μαργαρίτη, Σκαρλή, Πατούνη 6(1), Μπενέκη Μ., Μπενέκη Χ. 15(1), Μοδέα 2.
Αρης – ΑΕ Πυλαίας 69-82
Διαιτητές: Σελεβός-Δέλλας
Δεκάλεπτα: 20-26, 40-40,56-64, 69-82
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 5(1), Γράψα 17(2), Λάλου 8, Τζιαμπάζη 6(2), Μαργαρίτη 6, Παπαιωάννου 2, Βεντούρα 18, Σακουλάκη 4, Βατσιτσίδου 3
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 3, Αρσένογλου 2, Ζωγράφου, Κατσαμούρη 2, Τσαμπούρη 8(1), Καραμπατζάκη 26(1), Τζήμου 9 (1), Φλώρου 16, Κωτούλα 16(1).
Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 56-43
Διαιτητές : Καντερές-Κολοκυθάς
Δεκάλεπτα:16-5, 33-26, 46-35, 56-43
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Ατακτίδης-Μαρβάκης): Οικονόμου 8(2), Σιφναίου 5(1), Καραβέλη 6(2), Ιγγλέζου , Κουλούμπη 7, Γιαννουσίου 2, Τράντα 8, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 5(1), Γκλεζάκη 15, Γκομπετζισβίλι.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Εμμανουηλίδου 14(3), Κωστανάκη 4, Τσαλή, Κουλακιώτη 2, Καλομιτσίνη 2, Τζίκου 9, Τζιότζιου 6, Τσελεπή 3, Νάστου 3.
Παναθλητικός – Αστέρας Ιππ. 87-54
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Κομνηνόπουλος
Δεκάλεπτα:18-14, 45-28, 66-41, 87-54
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ(Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 19(1), Αντωνιάδου 13(2), Κιλαζίδου 9(1), Αθανασιάδου, Γιαννόπουλου 12(1), Γράψα 2, Βατσιούρη 4, Βουζούκου, Μυγδαλιά 18, Θεοδοσίου, Θωμά 3(1), Μπαχαρίδου 7.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ(Παλαμουτίδου): Καζαντζή Β. 17(2), Φόρογλου 2, Καζαντζή Σ., 8, Νάκη 2, Μπαλλά 4, Βασιλειάδου 9, Ζαμπουρίδου, Παπαδοπούλου 10, Νταουντάκη 2, Κεφαλά.
Τιτάνες Δράμας – ΠΑΣ Γιάννινα 44-73
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-17, 25-41, 35-58, 44-73
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιόγλου): Τερτλίδου, Μαραγκού 10, Καριώτη 5, Σαμολαδά 10(2), Ντελή 2, Παλάδα 7, Καρατζά 8, Βαρσάμη 2, Κολοκυθά, Κοσκερίδου.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 5(1), Βρασταμινού, Σαρηγγιαννίδου 21(1), Χρηστάκη 4(1), Μεντσίδου 8, Βλαχοπούλου, Ξανθοπούλου 5(1), Πανούτσου, Διαμαντοπούλου 7, Βάθη 10, Ντάλλα 13(2).
Πανσερραϊκός – Πιερικός/Αρχέλαος 62-49
Διαιτητές: Μπαξεβανόπουλος-Σπυριάδης
Δεκάλεπτα: 13-16, 29-33, 45-45, 62-49
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλοπούλου 15, Χύσσα 4, Τσάντα 14(1), Θανοπούλου 5(1), Πελτέκη 5, Κουτούση 11, Γκανάτσιου, Μίχου 8.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης):Τελίδου 19 (1), Χρυσοστομίδου 5, Ζουγκουρίδου 4(1), Ευσταθίου 7, Λάππα 3, Καρατάσιου 8(2), Γκρίτζαλη 3, Μπουμπουλέντρα, Μπαγκλαρίδου, Κιολέογλου.
Η βαθμολογία
1. ΑΕ Πυλαίας 10
2. Αρης 9
3. ΠΑΣ Γιάννινα 9
4. Παναθλητικός 8
5. Απόλλων Καλαμαριάς 8
6. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 8
7. Ολύμπια Λάρισας 8
8. Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης 6
9. Πανσερραϊκός 6
10. Τιτάνες Δράμας 6
11. Ολυμπιακός Βόλου 5
12. Πιερικός Αρχέλαος 4
*Πιερικός Αρχέλαος και Παναθλητικός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.
Η επόμενη αγωνιστική (6η, 2/12)
Παναθλητικός-Αρης
Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης-Πανσερραϊκός
Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Καλαμαριάς
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Τιτάνες Δράμας
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Βόλου
Ολύμπια Λάρισας-ΑΕ Πυλαίας
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read More